Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022

 1. Dziś XXIV Niedziela zwykła.
 2. We wtorek różaniec fatimski o godz. 17.15. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego – pod krzyżem, przy ul. Herberta, o godz. 15.00 będziemy modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
 3. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży oraz działającej w naszej parafii świetlicy, czyli Ośrodka nr 1 Teatr. Ośrodek od 10 lat prowadzi Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Z racji tej rocznicy zapraszamy wychowanków, wolontariuszy i sympatyków świetlicy oraz ich rodziców za tydzień o godz. 10.00 na Mszę św. dziękczynną i uroczyste spotkanie w domu parafialnym.
 4. We środę 14 września po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.
 5. Także za tydzień Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
 6. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz zapisy na I Komunię świętą odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 11.00 w kościele.
 7. Trwają zapisy uczniów klas ósmych do sakramentu bierzmowania. Deklaracje o przystąpieniu do grupy formacyjnej można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie dla rodziców kandydatów będzie w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz.16.00. Kandydaci przyniosą wypełnione deklaracje na Mszę św. 2 października o godz. 16.00. Po liturgii odbędzie się spotkanie informacyjne
 8. Wspólnota Galilea organizuje: Kurs Biblijny Emaus w dniach 23-25 września, Kurs Nowe Życie w dniach 30 września – 2 października oraz Kurs Alfa – pierwsze spotkanie 26 września o godz. 18.30. Informacje i zapisy u ks. Bogdana.
 9. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 Akademia Aktywnego Seniora zaprasza na kawiarenkę Wek za wek. Będzie degustacja przetworów oraz wymiana przepisów.
 10. S. Gracjana zaprasza na spotkanie dzieci ze scholi Boże nutki w sobotę o 10.00.
 11. Za tydzień Centrum Wolontariatu będzie zbierać ofiary na pomoc bezdomnym.
 12. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
 13. Planowana jest pielgrzymka do miejsc związanych z życiem św. Szarbela w Libanie. Informacje na stronie parafii.