Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2022

 1. Dziś XXV niedziela zwykła, Centrum Wolontariatu zbiera ofiary na pomoc bezdomnym.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
 3. Jutro o godz. 18.00 będzie Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa, można jeszcze dołączyć swoje intencje.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci i kandydatów do scholi Boże Nutki.
 5. Na tablicy ogłoszeń jest plan prowadzenia nabożeństw różańcowych, prosimy o sprawdzenie i ewentualne zgłoszenie uwag do zakrystii.
 6. Trwają zapisy uczniów klas ósmych do sakramentu bierzmowania. Deklaracje o przystąpieniu do grupy formacyjnej można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie dla rodziców kandydatów będzie 25 września po Mszy św. o godz. 16.00. Kandydaci przyniosą wypełnione deklaracje na Mszę św. 2 października o godz. 16.00. Po liturgii odbędzie się spotkanie informacyjne
 7. W tym tygodniu w środę święto św. Matusza apostoła i ewangelisty, w piątek wspomnienie św. o. Pio.
 8. Wspólnota Galilea organizuje: Kurs Biblijny Emaus w dniach 23-25 września, Kurs Nowe Życie w dniach 30 września – 2 października oraz Kurs Alfa pierwsze spotkanie 26 września o godz. 18.30. Informacje i zapisy u ks. Bogdana.
 9. Planowana jest pielgrzymka do miejsc związanych z życiem św. Szarbela w Libanie. Informacje na stronie parafii.
 10. Archidiecezjalny chór chłopięco-męski ogłasza nabór. Informacje na stronie www.pcl.kuria.lublin.pl.  
 11. Kilka wiadomości gospodarczych. Zamówione zostały nowe ławki. Termin realizacji to połowa przyszłego roku. Zakończone zostały prace przy zabudowie klimakonwektorów. Rozpoczęliśmy modernizację zieleni wokół kościoła i domu parafialnego, m.in. zasadzono ponad 200 roślin ozdobnych. Dziękuję parafianom, którzy bezinteresownie podjęli się tego zadania. W planach mamy m.in. sadzenie nowego żywopłotu. Gdyby ktoś chciał w tym pomóc, proszę o zgłoszenie w zakrystii. Dziękuję za ofiary, dzięki którym realizowane są te plany.
 12. Zapraszamy też, aby obejrzeć ogród wertykalny w holu przy wejściu do świetlicy. Ogród został wykonany przez Ośrodek nr 1 Teatr, który w tym roku obchodzi 10-lecie działalności w naszej parafii.