Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022

  1. Dziś XXX niedziela zwykła.
  2. W piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły trud roznoszenia listu do parafian. Zostało jeszcze kilka ulic: Wyzwolenia, Spacerowa, Kotlarska, Łazienkowska, Próżna, Zaciszna, Śliska, Dąbrowska. Bardzo prosimy o pomoc. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii.
  4. Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny zaprasza na kurs dla małżeństw pod hasłem „Bliżej Siebie”. Planowane są 4 spotkania w niedziele o godz. 17.00. W czasie kursu  będzie można dowiedzieć się m.in.: jak rozmawiać, żeby się rozumieć, czy konflikt w małżeństwie to zagrożenie czy szansa. Kurs duchowo wspierają Siostry Nazaretanki. Pierwsze spotkanie 6 listopada o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapisy: tel. 505 634 949 lub razem.snr@gmail.com.
  5. Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy zapraszają na Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 5-6  listopada br. Więcej szczegółów na stronie parafii i na tablicy ogłoszeń.
  6. Dziś zbiórka ofiar do puszek na fundusz misyjny.
  7. Za tydzień obędzie się zbiórka ofiar do puszki na rzecz chorego 2-letniego Aleksandra Polaka.
  8. Przypominamy, że za tydzień będzie zmiana czasu na zimowy.
  9. Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy, że z wiary w życie wieczne wynika troska o naszych zmarłych. Podstawowy wyraz tej troski to ofiarowane za nich Msze Święte. Druga forma pomocy zmarłym to modlitwa. Za zmarłych będziemy modlić się od 2 do 26 listopada o godz. 17.15. Daty modlitwy zostały podane na odwrocie listu. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy. Kartki można przynosić do zakrystii lub kancelarii lub przesłać pocztą. Jeśli ktoś nie otrzymał listu, prosimy o informację – postaramy się, aby w przyszłości nikogo nie pominąć. Kartki wypominkowe i listy są dostępne w zakrystii. Zachęcamy, aby imiona zmarłych podać w formie wydrukowanej komputerowo. Trzecia forma pomocy to odpusty, czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie będzie można uzyskać dla zmarłych od 1 do 8 listopada przez spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i Komunii Świętej), brak przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie w poszczególnych dniach cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.