Ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2022

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych: po Mszy św. o godz. 11.30 dziecięcego koła różańcowego, po Mszy św. o godz. 16.00 pozostałych kół.
  2. Trwają jeszcze zapisy na organizowany przez Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny kurs dla małżeństw pod hasłem Bliżej siebie. Pierwsze spotkanie zostało przesunięte na przyszłą niedzielę. Zapisy: 505 634 949, razem.snr@gmail.com.
  3. W środę święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  4. W piątek święto odzyskania niepodległości. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 10.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w tym dniu wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym na terenie naszej archidiecezji. Jednocześnie Ks. Arcybiskup zachęca do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, uczynkami miłości i pobożności.
  5. Do 26 listopada, codziennie o godz. 17.15, modlimy się za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby zaznaczyć datę odczytania.
  6. Zapowiadana na dziś wizyta ks. Grzegorza Drausa ze Lwowa została odwołana.
  7. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na pomoc bezdomnym. Także za tydzień harcerki z 17 Lubelskiej Drużyny Harcerskiej ZHR Strumień organizują kiermasz ciast.
  8. W piątek zmarł ks. Prałat Stanisław Dziwulski. Długoletni proboszcz parafii pw. św. Józefa w Lublinie. W latach 1981-1983 wikariusz naszej parafii. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.