Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej. Parafialny odział AK zabiera dziś ofiary do puszki na fundusz charytatywno-duszpasterski.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Chwały.
 3. Jutro wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, pamiętajmy na modlitwie o zmarłych organistach i członkach chóru parafialnego. W piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy.
 4. Do 26 listopada o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze św. adwentowe o Matce Bożej, czyli tzw. roraty, będą sprawowane w dni zwykłe o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy dzieci na śniadania. We wtorki i czwartki przygotowuje je Ośrodek nr 1 Teatr, w środy i piątki seniorzy. Poszukujemy chętnych do przygotowania śniadań w poniedziałki.
 6. Dziś rozpoczynamy roznoszenie pobłogosławionych opłatków do domów. Osoby upoważnione do roznoszenia posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na zakup nowych ławek w do kościoła. Serdecznie proszę o pomoc. Osoby chętne do pomocy zapraszam po Mszy św. do kancelarii.
 7. Ofiary, które za tydzień złożymy na tacę, przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne. 
 8. Do 26 listopada można pisemnie zgłaszać propozycje kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Za tydzień zostanie ogłoszona lista kandydatów, 4 grudnia odbędą się wybory.
 9. W parafii odbywają się bezpłatne korepetycje z matematyki, geografii i przyrody dla uczniów szkół podstawowych praz z biologii dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zapisy pod numerem telefonu umieszonym w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej (tel. 509 613 503 po godz. 18.00)
 10. Przypominamy, że w piątki o 16.00 w domu parafialnym jest możliwość skorzystania z porad prawnych i psychologicznych.
 11. za tydzień przybędzie do nas S. Lucyna sercanka z Kijowa. będzie można wesprzeć tamtejszy kościół.
 12. Podsumowanie gospodarcze. W tym roku dzięki ofiarom Parafian: zakupiono i zamontowano pompy ciepła (2 szt.) i klimakonwektory (8 szt.) do ogrzewania i chłodzenia kościoła, wykonano remont generalny jednego mieszkania, wyremontowano 4 pomieszczenia magazynowe i kancelarię, oczyszczono bruk wokół kościoła, zasadzono ok. 700 roślin ozdobnych, zamontowano 2 kamery monitoringu, odnowiono i zaizolowano powierzchnie betonowe na tarasie wokół dachu kościoła, odnowiono 4 kielichy mszalne. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami umożliwili te prace i zakupy, serdecznie dziękuję.