Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2022

 1. Dzisiaj III niedziela Adwentu. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na roraty o godz. 6.30.
 2. Na stronie parafii zamieszczone są wyniki wyborów oraz pełny skład Rady Duszpasterskiej.
 3. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je O. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap. Plan rekolekcji jest na ulotkach, w gablocie, na stronie internetowej i na telebimie. Rekolekcje będą transmitowane na kanale parafialnym. Zachęcamy do udziału. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 4. Trwa roznoszenie opłatków do domów. Osoby upoważnione do roznoszenia posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej. Zebrane przy tym ofiary przeznaczone będą na zakup nowych ławek do kościoła. Pozostało jeszcze do rozniesienia kilka ulic lub fragmentów ulic: Kwiatowa, Leśna, Nowy Świat, Wojenna, Próżna, Łazienkowska, Śliska, Skośna, Chłodna, Dąbrowska, Zaciszna, Wyścigowa. Serdecznie proszę o pomoc, osoby chętne zapraszam po Mszy św. do kancelarii. Opłatki można też otrzymać w kancelarii i zakrystii.
 5. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas. Dziękuję wspólnocie Galilea oraz Grupie Charytatywnej za pomoc w ich rozprowadzaniu.  
 6. Można jeszcze ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Szczegółowe informacje na stronie parafii i w zakrystii.
 7. Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego będzie sprawowana od 16 grudnia o godz. 17.40, a 24 grudnia przed Pasterką o godz. 23.40.
 8. Zachęcamy dzieci, aby za tydzień przyniosły figurki Dzieciątka Jezus do szopek w domu. Na Mszy św. o godz. 11.30 będą pobłogosławione.   
 9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
 10. Także za tydzień Ośrodek nr 1 Teatr  organizuje kiermasz świąteczny. Będzie można także nabyć artykuły przydatne w czasie wizyty duszpasterskiej.
 11. W piątek 16 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ostatnia przed świętami konferencja przedchrzcielna.
 12. Przedświąteczna spowiedź osób starszych i chorych będzie w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 13. W sobotę 17 grudnia od godz. 8.00 planujemy montaż szopki i choinek, osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do zakrystii.
 14. Dziś zbiórka ofiar na sfinansowanie operacji serca Emilki Taczały.
 15. W gablocie przed kościołem są informacje Caritas nt. Wigilii Miłosierdzia.
 16. W sobotę 17 grudnia o godz. 15.30 w parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie (ul. Fulmana 9) odbędzie się spotkanie dla małżeństw bezdzietnych.
 17. W sobotę 17 grudnia od godz.9 do 14 w dolnej sali Domu Parafialnego Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna zaprasza na bezpłatne zajęcia z technik samoobrony i pierwszej pomocy. Warsztaty przeznaczone są dla uczestników od 12 do 80 roku życia.