Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je O. prof. Andrzej Derdziuk ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów. Spowiedź dziś w czasie Mszy św., od jutra do środy pół godziny przed Mszą św. Ofiary, które w środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty. Program rekolekcji jest na stronie internetowej, w gablocie, na telebimie i w folderach wyłożonych w szopce i przy bocznych ołtarzach. Rekolekcje są transmitowane na kanale parafialnym. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.
  2. W sobotę Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego, ostatnie roraty o godz. 6.30, druga Msza św. o godz. 7.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Kaplica adoracji będzie otwarta do godziny 16.00. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, w czasie której modlimy się, odczytujemy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa i dzielimy się opłatkiem. Ostatnia Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego będzie sprawowana przed Pasterką o godz. 23.40.
  3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o północy. Ofiary, które złożymy wtedy na tacę, będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Msze św. 25 grudnia w takim porządku jak w każdą niedzielę.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  5. Dziś Ośrodek nr 1 Teatr organizuje kiermasz świąteczny, są tam także do nabycia świece wigilijne Caritas.
  6. Jutro o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Można jeszcze dołączyć swoje intencje.
  7. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków do domów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podjęli ten trud. Dziś opłatki można otrzymać w zakrystii, od jutra także w kancelarii. W zakrystii można dziś nabyć przedmioty przydatne w czasie wizyty duszpasterskiej.
  8. Projektantem tegorocznej szopki jest Pan Józef Ożóg. W pracy wspierali go: Pani Stanisława Pyda, Państwo Agnieszka i Paweł Dzięcioł oraz Panowie: Arkadiusz Burdan, Marcin Magierski, Tomasz Górka, Jakub Woszczyński, Fryderyk Jankowski, Miłosz Szyszło, Jerzy Kopyciński, Bartłomiej Lipski, Michał Głażewski, Kacper Bator, Zbigniew Ciastuła. Serdecznie dziękujemy. Bombki na choinkę przygotowała Pani Wiesława Jarska.
  9. Dziś przypadają imieniny S. Gracjany, naszej organistki. Składamy najlepsze życzenia. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji Siostry.