Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023

1. Dziś rocznica śmierci bł. Bolesławy Lament, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, możemy pomodlić się przy jej relikwiach.
  2. Dziś przybył do nas ks. Igor Kozankiewicz, dyrektor Caritas z Drohobyczy na Ukrainie. Po Mszy św. można wesprzeć działalność Caritas.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 jasełka w wykonaniu dzieci, o godz. 17.00 Boże Nutki i Schola Liturgiczna zapraszają na koncert kolęd.
  4. Dziś o godz. 17.00 pierwsza katecheza dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
  5. W tym tygodniu w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Jest to święto osób konsekrowanych, warto złożyć życzenia znajomym siostrom zakonnym, zakonnikom oraz pomodlić się w ich intencji. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na rzecz zakonów kontemplacyjnych.
  6. We czwartek o godz. 11.00 w archikatedrze będzie Msza św. w 25. rocznicę święceń biskupich bpa Mieczysława Cisło.
  7. W piątek wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie specjalne błogosławieństwo.
  8. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy w nocy z czwartku na piątek.
  9. W tym tygodniu I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź w czasie Mszy św. oraz o godz.15.30 i o 17.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
  10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dziecięcego kółka różańcowego.
  11. 3 lutego odbędzie się zbiórka elektrośmieci z przeznaczeniem dochodu na misje.
  12. Jutro od godz. 8.00 planujemy demontaż szopki. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
  13. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za wszystkie miłe spotkania. Można jeszcze zgłosić wizytę uzupełniającą.
  14. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krzysztof Flis, S. Agnes Zofia Studzińska MSF, Jerzy Merkisz, Tadeusz Kośka, Helena Kalbarczyk, Mirosława Mazurek, Janusz Wosiek, Bogumił Rogalski, Stanisława Chmielewska, Marek Kuśmierczuk, Janina Tylus, Wacław Słotwiński. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.