Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023

1. Dziś Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia: kapłanom za posługę w konfesjonale oraz przygotowanie liturgii, Panu kościelnemu, s. Gracjanie, scholi liturgicznej, kolejarzom, grupom duszpasterskim prowadzącym czuwania, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, ceremoniarzom z panem Marcinem Magierskim na czele, lektorom i ministrantom. Dziękuję Legionowi Maryi, który od Wielkiego Piątku prowadzi nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  3. Ciemnicę i Grób Pański przygotowali: Agnieszka Łysiak, Joanna Toruń, Iwona Wyszyńska, Agnieszka i Paweł Dzięcioł, Kacper Bator, Bruno Świerszcz, Adam i Piotr Cieślak, Andrzej Marczuk, Jerzy Kopyciński, Mieczysław Lisik, Tomasz Górka, Leszek Tes. Dziękujemy.
  4. Piękne kompozycje kwiatowe powstały staraniem Rodziny Różańcowej. Dziękuję Paniom: Jadwidze Rasiak i Janinie Pawusiak.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy ufundowali ponad 50 paczek dla osób potrzebującym pomocy. Obok osób indywidualnych fundatorami są także Akcja Katolicka i Siostry Misjonarki. Akcję koordynowali ks. Rafał i Grupa Charytatywna.
  6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. tak jak w niedzielę.
  7. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 bp Adam Bab udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
  8. Za tydzień o godz. 17.00 pierwsza katecheza dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

W imieniu wszystkich duszpasterzy pracujących w naszej parafii składam najlepsze życzenia świąteczne parafianom i przybyłym do nas gościom:

Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi, prowadzi po drogach życia i obdarza pokojem. Niech radosna nowina, którą przynosi poranek zmartwychwstania – że Jezus żyje – umacnia wszystkich smutnych i cierpiących oraz napełnia nadzieją. Szczęść Boże!