Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023

 1. Dziś III niedziela wielkanocna przeżywana jako Niedziela Biblijna. W tym roku mamy propozycję, aby wspólnie przeczytać fragmenty pism św. Jana Apostoła. W koszyku przed amboną są karteczki z parametrami biblijnymi do wylosowania.
 2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 3. Z radością informujemy, że nasza parafianka P. dr Elżbieta Puacz została mianowana Członkiem Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Konferencji Episkopatu Polski. Gratulujemy.
 4. 20 maja planujemy pielgrzymkę autokarową do Leżajska i Kalwarii Pacławskiej. Odwiedzimy dwa sanktuaria maryjne, grób sługi Bożego Wenantego Katarzyńca oraz grób proboszcza naszej parafii – ks. Stefana Soszki. Zapisy dziś w zakrystii, w ciągu tygodnia w kancelarii.
 5. Dziś o godz. 17.00 kolejna katecheza dla narzeczonych. Jeszcze można dołączyć się do grupy. 
 6. Od tygodnia działa specjalna linia autobusowa – Parafia NSJ, obsługującą niedzielne Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Rozkład jazdy jest na stronie parafii, w gablocie i na przystankach MPK. W autobusie tej linii nie trzeba biletu. Zachęcamy do skorzystania i podzielenia się opiniami. Są już plany korekty rozkładu jazdy.
 7. Przedszkole Nasze Skarby im. Św. Józefa, przy ul. Zemborzyckiej 70a, prowadzi zapisy dzieci w wieku 2,5-6 lat na nowy rok szkolny. Informacje: 575 388 804.
 8. Dziś w naszym kościele modlimy się przy ikonie Świętej Rodziny, która odwiedza rodziny z racji jubileuszu 50-lecia istnienia Domowego Kościoła. Jeśli są rodziny chętne, aby przyjąć ikonę u siebie, członkowie Domowego Kościoła udzielają po Mszy św. wszelkich informacji.
 9. Za tydzień przybędzie do nas ks. Cezary Kowalski, proboszcz Parafii pw. Nawrócenia św. Pawła. Będziemy mogli wesprzeć remont tego kościoła.
 10. 28 kwietnia o godz. 18.00 w Parafii Św. Jana Pawła II, w duchu dziękczynienia za życie i pontyfikat naszego papieża, odbędzie się spotkanie z sekretarzem św. Jana Pawła II, Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim. W programie: Msza św. i świadectwo ks. Arcybiskupa.
 11. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi 26 kwietnia o godz. 12.00. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 12. Obchody Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej rozpoczną się Mszą św. w Archikatedrze 28 kwietnia o godz. 11.00. Następnie uczestnicy przejdą na Plac Litewski.