Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023

  1. Dziś X niedziela zwykła. W naszej parafii trwa przygotowanie do patronalnej Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy za słowo Boże, które głosi Ks. dr Sebastian Dec, sekretarz ks. Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Siostrze Gracjanie, Panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rodzinie Różańcowej, dzieciom, harcerzom z ZHR, Kolejarzom, Wspólnocie Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, chórowi, ceremoniarzowi Panu Marcinowi Magierskiemu oraz kapłanom. Transport ołtarzy zapewnili Panowie: Marcin Magierski, Zbigniew Hawryło, Zenon Tomaszewski, Arkadiusz Gąsior, Mirosław Sadowski, Arkadiusz Burdan, Paweł Dzięcioł,  Krzysztof i Filip Szydłowscy, Kuba Woszczyński, Paweł Kwiatkowski, Adrian Kuśmierz, Kamil Głażewski, Adrian Mateńko. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
  3. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie o 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
  4. We wtorek o godz. 17.00 różaniec fatimski połączony z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 18.00 zapraszamy na wprowadzenie relikwii św. Antoniego z Padwy. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże o. Martynian Czechowski, bernardyn. Zachęcamy, aby na Mszę św. przynieść lilie. Można jeszcze zgłaszać swoje zgłaszać intencje na Mszę św. zbiorową do św. Antoniego. Dziękujemy Wspólnocie Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea za ufundowanie relikwiarza.
  5. We czwartek zakończenie oktawy i wigilia odpustu parafialnego. O godz. 16.30 nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej procesja i poświęcenie wianków.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafialny odpust. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. Słowo Boże będzie głosił nasz rodak Ks. kan. Andrzej Szulej, proboszcz Parafii pw. Św. Józefa. W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna.
  7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.15 różaniec połączony z  nabożeństwem czerwcowym.
  8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić za mieszkańców dzielnicy Dziesiąta, parafii Najświętszego Serca Jezusowego, którzy poświęcili swoje zdrowie, lub życie za wolność ojczyzny i niezawisłość narodu. Zapraszamy.
  9. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez Wspólnoty Galilea i Jordan.
  10. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie 21-29 lipca. Szczegóły w zakrystii i na stronie parafii.