Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu! Zapraszam Was na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej w dniu 3 lipca br. Głównym punktem spotkania będzie Eucharystia na Placu Katedralnym o godz. 19.00 i procesja różańcowa, która przejdzie z Obrazem Matki Bożej ulicami Lublina. Uroczystości te wpisały się na stałe w kalendarz ważnych dla archidiecezji i naszego miasta wydarzeń. Przygotowaniem do odpustu będą Dni Maryjne, które rozpoczną się 29 czerwca.

Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Biskup Radomski Marek Solarczyk. Na zakończenie odnowimy akt zawierzenia Matce Bożej. Niech przykład Jej wiary pomaga nam podejmować wyzwania, jakie Opatrzność stawia przed nami. Niech Kościół Chrystusowy na ziemi lubelskiej staje się domem i szkołą komunii, ewangelizacji i świadectwa miłosierdzia.

Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy spod Archikatedry 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Drogowskazy Nowego Człowieka”. Partnerem pielgrzymki będzie Ruch Światło-Życie, który przeżywa złoty jubileusz działalności w Lublinie. O godzinie 8.30 rozpocznie się Eucharystia.

Pielgrzymi zapisują się w parafiach do 26 lipca. Od 27 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów, którzy zechcą przejść fragment pielgrzymiej drogi. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl. Także w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą.

Zapraszając do Archikatedry na Święto Maryjne oraz na pielgrzymi szlak, z serca wszystkim błogosławię.

                                                                                               Wasz biskup Stanisław

Lublin, 23 VI 2023 r.