Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023

1. Dziś XXVIII niedziela zwykła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 Akademia Aktywnego Seniora zaprasza na kawiarenkę papieską. Będą m.in. kremówki. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  4. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Wspólnota Galilea zaprasza na kursy: Alfa, jutro o godz. 18.30, ostatnia szansa, aby się dołączyć, Rebeka – kurs dla kobiet, 20-22 października. Informacje u ks. Bogdana.
  6. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, patrona naszej diecezji, w niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
  7. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Można jeszcze dołączać swoje intencje.
  8. W piątek o godz. 12.00 Msza św. w intencji ofiar łagrów NKWD w Borowiczach i Swierdłowsku.
  9. W środę od godz. 9.00 planujemy prace przy modernizacji zieleni wokół kościoła. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
  10. We ubiegły wtorek Klub Seniora Dziesiąta pod kierunkiem Pani Agnieszki Łysiak przygotował list do parafian. Serdecznie dziękujemy. Prosimy o pomoc w rozniesieniu. List jest do odebrania po Mszy św. przy kancelarii.
  11. 21 października organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00. Jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy w zakrystii.
  12. Jak co roku w naszej parafii odbywają się bezpłatne korepetycje z biologii i matematyki. Informacje u Pani Joanny koordynującej korepetycje: 509 613 503 po godz. 18.00.
  13. Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają pracowników kolei, emerytów, rencistów, przyjaciół, znajomych do uczestnictwa w 40. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 4-5  listopada br. Wyjazd z Lublina w sobotę 4 listopada pociągiem pielgrzymkowym o godz. 10.44 z dworca Głównego PKP Lublin, powrót w niedzielę 5 listopada  godz. 18.25. Pociąg będzie kursował przez stacje; Puławy Miasto, Nałęczów, Radom, Skarżysko Kam. Szczegółowe informacje na dworcach PKP. Przejazd odbywa się na podstawie wydawanych biletów „Pielgrzym”. Cena biletu  70.00 zł na przejazd tam i z powrotem. Sprzedaż biletów w kasach biletowych od 18.10.2023 r.
  14. Z okazji Święta Patronalnego Kolejarzy Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w dniu 12 listopada o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w  Bazylice Św. Krzyża w Warszawie.
  15. W Lublinie Msza św. będzie sprawowana w niedzielę 26 listopada godz.13.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego ul. Kunickiego 128, także w intencji Jubileuszu 40-lecia powstania Duszpasterstwa Kolejarzy