Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

1. Dziś XXX niedziela zwykła.
  2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. tak jak w niedzielę.
  3. W czwartek Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00.
  4. Od 2 listopada będziemy modlić się za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby zaznaczyć datę odczytania. Serdecznie dziękuję osobom, które dostarczyły list do parafian. Są jeszcze do rozniesienia listy na ulice: Nowy Świat, Kunickiego. Osoby chętne do pomocy zapraszamy do zakrystii. Kartki wypominkowe są wyłożone także przy bocznych ołtarzach. Imiona zmarłych można podać w formie wydrukowanej komputerowo.
  5. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z różańcem za zmarłych. W nocy z czwartku na piątek będzie otwarta kaplica. Osoby chętne do adoracji w nocy prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  6. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i o 17.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15. W tym dniu nie czytamy kartek z imionami zmarłych.
  7. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów.
  8. Za tydzień zapraszamy dzieci do udziału w orszaku wszystkich świętych. Dzieci przebrane za świętych zgromadzą się w domu parafialnym. Potem procesyjnie wejdą do kościoła na Mszę św. o godz. 11.30.
  9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dziecięcego koła różańcowego.
  10. We czwartki o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy dla dorosłych.
  11. Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny zaprasza na kurs dla małżeństw pod hasłem Bliżej Siebie. Planowane są 4 spotkania w niedziele o godz. 17.00. W czasie kursu  będzie można m.in. dowiedzieć się: jak rozmawiać, żeby się rozumieć, czy konflikt w małżeństwie to zagrożenie czy szansa? Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze spotkanie 26 listopada o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapisy: tel. 505 634 949 lub razem.snr@gmail.com.
  12. Trwa remont pomnika kolejarskiego i kaplicy spowiedzi.
  13. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wojciech Kotłowski, Maria Karczmarzyk, Maria Samoń, Longin Misiurek, Laura Bura, Witold Rzeźniczek, Leszek Kuśmierz, Stanisław Woźniak, Franciszek Kuźma, Tadeusz Kuczmowski, Maria Pawelec, Henryk Karpiński, Waldemar Opaliński. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.