Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2023

 1. Dzisiaj IV niedziela adwentu. Wieczorem celebrujemy Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego, dlatego dziś nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00.
 2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy sprawowaniem pasterki dziś o północy. Jutro 25 grudnia Msze św. w takim porządku jak w niedzielę.
 3. We wtorek 26 grudnia święto św. Szczepana. Msze św. w takim porządku jak w niedzielę. Po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00. 11.30 i 13.00 zapraszamy na koncerty kolęd w wykonaniu Pani Moniki Grajewskiej. Po koncertach będzie można nabyć płyty z kolędami.
 4. W środę święto św. Jana Ewangelisty. W czwartek święto świętych Młodzianków.
 5. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień roku, o godz. 17.30 będzie nabożeństwo, o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku.
 6. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków do domów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podjęli ten trud. Dziękuję za ofiary przeznczone na zakup nowych konfesjonałów. Dziś opłatki można jeszcze otrzymać w zakrystii.
 7. W czwartek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W dni robocze od godz. 16.00, w soboty od 9.30. Program jest na stronie parafii, w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach wyłożonych w szopce. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na wymianę okien oraz odnowienie elewacji kościoła.
 8. Dziękujemy fundatorom paczek dla ubogich, w tym roku pomoc otrzymało ok. 60 rodzin.
 9. Serdecznie dziękuję pracownikom świetlicy, seniorom z Klubu Seniora i z Akademii Aktywnego Seniora oraz innym wolontariuszom za przygotowanie śniadań dla dzieci. Dziękujemy Akcji Katolickiej i innym darczyńcom za ufundowanie śniadań. Dziękujemy scholi Boże Nutki, która w tym roku śpiewała na roratach. Choinkę z ozdobami wykonanymi przez dzieci uczestniczące na roratach ubierali: Bianka i Marceli Warda, Weronika i Alicja Szydłowskie, Anna, Wiktoria i Aleksandra Kubas, Piotr i Maria Kwiatosz, Adrian i Wiktor Kuśmierz, Antoni i Adrian Łopuszyńscy, Agnieszka, Piotr, Kinga, Karolina i Mateusz Widomscy. Serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że tak wiele dzieci było na roratach.
 10. Dziękujemy za ofiary składane do figurki aniołka, przeznaczone na  Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
 11. Rzymskokatolickie Duszpasterstwo Ukraińców zaprasza na Mszę w języku ukraińskim w Boże Narodzenie 25 grudnia o godz.15:00 w bazylice dominikanów ul. Złota 9.