Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2024

1. Dziś Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia: kapłanom za posługę w konfesjonale oraz przygotowanie liturgii, Panu kościelnemu, S. Gracjanie, scholii liturgicznej, kolejarzom, grupom duszpasterskim prowadzącym czuwania, nadzwyczajnym szafarzom komunii św., ceremoniarzom z panem Marcinem Magierskim na czele, lektorom i ministrantom. Dziękuję Legionowi Maryi, który od Wielkiego Piątku prowadzi nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  3. Ciemnicę i Grób Pański przygotowali: Agnieszka Łysiak, Agnieszka i Paweł Dzięcioł, Stanisława Pyda, Marcin Magierski, Arkadiusz Burdan, Piotr Kwiatosz, Adrian Kuśmierz,  Mieczysław Lisik, Andrzej Marczuk. Dziękujemy.
  4. Piękne kompozycje kwiatowe powstały staraniem Rodziny Różańcowej. Dziękuję Paniom: Jadwidze Rasiak, Agnieszce Kozieł, Janinie Hajkowskiej i Janinie Pawusiak. Ołtarz do liturgii świątecznej przygotowali Paweł Kwiatkowski, Jakub Woszczyński, Jakub Hemperek, Filip Szydłowski. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za ufundowanie trybularz i naczynia na wodę święconą.
  5. Dziękujemy fundatorom ponad 50 paczek dla osób potrzebującym pomocy. Obok osób indywidualnych darczyńcami są także Akcja Katolicka, Siostry Obliczanki i Siostry Misjonarki. Akcję koordynowali ks. Rafał i Grupa Charytatywna.
  6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. tak jak w niedzielę. Jutro autobus parafialny będzie jeździł tak jak w niedzielę.
  7. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego.
  8. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o godz. 15.30 i 17.30. W zakrystii można zapisać się na adorację w nocy z czwartku na piątek.
  9. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Jordan i Galilea.
  11. Za tydzień o godz. 17.00 pierwsza katecheza dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
  12. Pielgrzymów wybierających się na Maltę zapraszamy na spotkanie organizacyjne, w domu parafialnym, w piątek 5 kwietnia o godz. 18.45.

W imieniu wszystkich duszpasterzy pracujących w naszej parafii składam najlepsze życzenia świąteczne parafianom i przybyłam do nas gościom:

Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi, prowadzi po drogach życia i obdarza pokojem. Niech radosna nowina, którą przynosi poranek zmartwychwstania – że Jezus żyje – umacnia wszytkach smutnych i cierpiących oraz napełnia nadzieją. Szczęść Boże!