Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2026

  1. Dziś XII niedziela zwykła.
  2. Informacje o parafii po pożarze. Dziękujemy Paniom Danucie Pachcińskiej i Agnieszce Kozieł za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki ofiar w parafii pw. św. Józefa. Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. w intencji osób wspierających odbudowę kościoła. 
  3. Decyzją ks. Arcybiskupa, ks. Kalikst Zacharuk dotychczasowy wikariusz naszej parafii, został mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Klesztowie. Za tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli podziękować ks. Kalikstowi. Już dziś gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowym stanowisku.
  4. Wczoraj w Wąwolnicy nasi lektorzy Paweł Kwiatkowski, Karol Majdanski, Franciszek Klamut, Kamil Klamut i Mateusz Skublewski zostali przez ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika ustanowieni ceremoniarzami. Gratulujemy.
  5. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 
  6. W piątek o godz. 8.00 będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego.  
  7. Za tydzień o godz. 19.00 kolejna katecheza dla dorosłych.
  8. Za tydzień, na progu sezonu urlopowego, zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami, aby pomodlić o błogosławieństwo Boże w ruchu drogowym.
  9. 25 lipca obchodzą imieniny księża: Krzysztof Ciżmiński, Krzysztof Marczak oraz Krzysztof Sokołowski. W przyszłą niedzielę, przed wakacyjnymi wyjazdami, na Mszy św. o godz. 13.00, będziemy modlić się w ich intencji.
  10. Kilka propozycji dla młodych: W dniach 30 lipca – 7 sierpnia pielgrzymka do Medjugorie na Festiwal Młodych. W dniach 7 – 12 lipca Wspólnota Galilea organizuje wyjazd dla młodzieży w wielu od 17 lat do 25 lat pod nazwą: MTW – Młodzi Transmitują Wiarę. MTW odbędzie się w Stryszawie w Beskidzie Żywieckim. W dniach 21 – 28 lipca rekolekcje z Batmanem w Bieszczadach. Bliższe informacje o wszystkich wyjazdach u ks. Bogdana.
  11. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza w sierpniu na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Informacje https://smal.lublin.pl  Dla młodych z naszej parafii oferujemy dofinansowanie wyjazdu. Chętnych prosimy i kontakt w zakrystii lub kancelarii.
  12. We wrześniu planowana jest pielgrzymka autokarowa na Bałkany trasą: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia. Zostało jeszcze kilkanaście miejsc. Informacje na stronie parafii.
  13. 17 czerwca zmarł ŚP. Marek Żak, stolarz, który od wielu lat wykonywał min. meble do zakrystii, kancelarii itp. Prywatnie pan Marek był teściem naszego ceremoniarza P. Marcina Magierskiego. Łącząc się w bólu z rodziną, składamy podziękowanie za wieloletnią współpracę z parafią. Pogrzeb odbędzie się 23 czerwca o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2026

  1. Dziś XI niedziela zwykła.
  2. Informacje o parafii po pożarze. Dziś w parafii pw. św. Józefa trwa zbiórka ofiar na rzecz odbudowy naszego kościoła. Kończymy porządkowanie wnętrza kościoła. Wczoraj Państwo Urszula i Krzysztof Stasiak oraz Panowie Marcin Magierski, Grzegorz i Krzysztof Toruń, Tomasz Jurowicz, Józef Ożóg, Robert Sowa, Krzysztof i Filip Szydłowscy, Piotr Kwiatosz, Zbigniew Hawryło, Arkadiusz Burdan, Paweł Dzięcioł, Krzysztof Trześniewski, Piotr Bator, Franciszek Rudzki, Mieczysław Lisik, Jakub Wołoszko, Andrzej i Kamil Marczuk zabrali z kościoła do magazynu uratowane sprzęty. Pani Julia Kowalik zatroszczyła się o kawę i ciasto. Serdecznie dziękujemy. W każdy piątek o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. w intencji osób wspierających odbudowę kościoła.    
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30, na terenie Przedszkola nr 3 odbędzie się Festyn Parafialny. Dziękuję Dyrekcji Zespołu Szklono – Przedszkolnego nr 4, za użyczenie terenu oraz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo za trud organizacyjny.
  4. Dziś po Mszy św. godz. 18.00 zapraszamy na wieczór chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  5. W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Brata Alberta, w piątek o godz. 18.00 będzie Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa można jeszcze podać swoje intencje.
  6. Kilka propozycji dla młodych: W dniach 30 lipca – 7 sierpnia pielgrzymka do Medjugorie na Festiwal Młodych. W dniach 7 – 12 lipca Wspólnota Galilea organizuje wyjazd dla młodzieży w wielu od 17 lat do 25 lat pod nazwą: MTW – Młodzi Transmitują Wiarę. MTW odbędzie się w Stryszawie w Beskidzie Żywieckim. W dniach 21 – 28 lipca rekolekcje z Batmanem w Bieszczadach. Bliższe informacje o wszystkich wyjazdach u ks. Bogdana.
  7. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza w sierpniu na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Informacje https://smal.lublin.pl Dla młodych z naszej parafii oferujemy dofinansowanie wyjazdu. Chętnych prosimy i kontakt w zakrystii lub kancelarii.
  8. We wrześniu planowana jest pielgrzymka autokarowa na Bałkany trasą: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia. Zostało jeszcze kilkanaście miejsc. Informacje na stronie parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2026

  1. Dzisiaj X niedziela zwykła.
  2. Informacje o parafii po pożarze. W sobotę 13 czerwca od godz. 8.00 będziemy zabierać z kościoła resztę uratowanych sprzętów. Osoby chętne zapraszamy do pomocy. Dziękujemy Paniom Danucie Pachcińskiej i Katarzynie Wegner za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki ofiar w parafii pw. św. Antoniego. Przypominamy, że każdy piątek o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. w intencji osób wspierających odbudowę kościoła. 
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej: organistom – Pani Janie, Panom Janowi i Robertowi, Panu kościelnemu, Kolejarzom, Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Rodzinie Różańcowej, Wspólnocie Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, Chórowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, ceremoniarzowi P. Marcinowi Magierskiemu, oraz kapłanom. Transport ołtarzy zapewnili Panowie: Marcin Magierski, Zbigniew Hawryło, Franciszek Rudzki, Paweł Dzięcioł, Piotr Kwiatosz, Paweł i Krzysztof Kwiatkowscy, Krzysztof Szydłowski, Arkadiusz Burdan, Krzysztof Podgórski, Tomasz Jurowicz. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
  4. Dziś niedziela przygotowująca nas do parafialnego odpustu. Dziękujemy ks. Piotrowi Kotowi za głoszone słowo Boże.
  5. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek św. Barnaby apostoła.
  6. Także w czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała oraz wigilia parafialnego odpustu. O godz. 16.30. będzie nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można dostarczyć do zakrystii lub kancelarii. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie wianków.
  7. W piątek opust parafialny – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Kaznodzieją w tym roku jest ks. kan. Wiesław Kosicki proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o godz. 18.00. W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna.
  8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i dzień fatimski. O godz. 17.00 będzie różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym.
  9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 na terenie Przedszkola nr 3 odbędzie się Festyn Parafialny. Także za tydzień po Mszy św. godz. 18.00 zapraszamy na wieczór chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  10. Znaleziono obrączkę ślubną. Informacje w zakrystii.
  11. We wrześniu planowana jest pielgrzymka autokarowa na Bałkany trasą: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia. Zostało jeszcze kilkanaście miejsc. Ponadto są wolne miejsca na pielgrzymkę do Brazylii w lutym. Informacje na stronie parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2026

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. Kończymy porządkowanie wnętrza kościoła. W sobotę 13 czerwca od godz. 8.00 będziemy zabierać z kościoła uratowane sprzęty. Osoby chętne zapraszamy do pomocy. Dziś w parafii pw. św. Antoniego trwa zbiórka ofiar na rzecz naszego kościoła. W każdy piątek o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. w intencji osób wspierających odbudowę. 
  3. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 przy krzyżu, oraz o godz. 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kunickiego, Mickiewicza, Dunikowskiego, Herberta do krzyża na osiedlu. Tam, po procesji, będzie sprawowana Msza św. Nabożeństwo czerwcowe będzie w czasie procesji. Prosimy Siostry Misjonarki Św. Rodziny, Rodzinę Różańcową, Wspólnotę Galilea i Chór Parafialny o przygotowanie ołtarzy. We czwartek o godz. 6.00 będziemy przewozili ołtarze. Osoby chętne do pomocy zapraszamy, aby w zakrystii zgłosić swój udział. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. oraz te, które obchodzą rocznice I Komunii. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty będzie jutro o godz. 17.00. Do udziału w procesji zachęcamy osoby posiadające stroje ludowe. Dziękujemy Pracowniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Kolejarz za odnowienie krzyża na osiedlu Herberta.
  5. W czwartek o godz. 17.00 będzie adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego, a po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
  6. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o godz. 15.30 i 17.30. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  8. 12 czerwca przypada odpust parafialny. W czwartek przed odpustem o godz. 16.30 będzie nabożeństwo za zmarłych. Kartki z ich imionami można składać w zakrystii i kancelarii. Kartki są wyłożone przy kancelarii oraz przy wyjściu z kaplicy.  
  9. Uczestników czerwcowej pielgrzymki do Fatimy zapraszamy na spotkanie w środę 3 czerwca o godz. 19.00. Są wolne miejsca na pielgrzymkę na Bałkany we wrześniu oraz do Brazylii w lutym. Informacje na stronie parafii.
  10. 21 czerwca w Wąwolnicy odbędzie się IV dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej, szczegóły na plakacie.
  11. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, wiernym archidiecezji lubelskiej oraz innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie archidiecezji, zachęcając do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty.
  12. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Grażyna Wanda Chmiel, Marian Świstak, Marek Kustra, Irena Ożóg, Albin Antoni Barczentewicz, Sylwester Majewski, Ligia Czerniak, Krystyna Gawdzik, Piotr Woźniak, Stanisław Szaja, Tomasz Niedzielski, Barbara Czarnecka – Kuc. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2026

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Informacje o parafii po pożarze. Trwa porządkowanie wnętrza kościoła. W tym tygodniu otrzymaliśmy decyzje o warunkach zabudowy, dotyczące kaplicy tymczasowej i kościoła. Rozpoczęliśmy przygotowanie projektu tymczasowej kaplicy. W najbliższym czasie, będziemy szukać firmy, która wykona projekt  odbudowy kościoła. Od chwili pożaru, wiele osób wspiera odbudowę finansowo. Chcemy wszystkim ofiarodawcom raz na kwartał dostarczyć list z podziękowaniem. Osobom z poza parafii podziękowania wysyłamy pocztą, natomiast na terenie parafii prosimy o pomoc w ich rozniesieniu. W tym tygodniu roznosili Seniorzy z Klubu Seniora Dziesiąta. Dziękujemy. Zostało jeszcze kilkadziesiąt listów z ul.: Kunickiego, Wyścigowej, Wyzwolenia. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii. Nadal zachęcamy do wykonywania krzyżyków z drewna z uratowanego z kościoła. Mamy też do oddania drewno do wykorzystania na opał. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. W każdy piątek o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. w intencji osób wspierających odbudowę kościoła. 
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 Ośrodek nr 1 „Teatr” zaprasza na kawiarenkę z przygotowanym przez dzieci programem artystycznym i poczęstunkiem.
  4. Dziś o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych. Katechezy są głoszone w czwartą niedzielę miesiąca. Zapraszamy.
  5. Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00.
  6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  7. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że do tej uroczystości mamy czas na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.
  8. Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje wakacyjne. Szczegóły na plakacie.
  9. Rada Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Lubelskiej zaprasza 30 maja do parafii Niepokalanego Serca NMP i św. Franciszka z Asyżu na spotkanie „Skarby liturgii: wiele form – jedno misterium”. Szczegóły na plakacie.
  10. We wrześniu planowana jest pielgrzymka autokarowa na Bałkany trasą: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia. Zostało jeszcze 10 miejsc. Ponadto są wolne miejsca na pielgrzymkę do Brazylii w lutym. Informacje na stronie parafii.