Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2018

 1. Dziś Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Jordan i Galilea.
 2. Dziś przybył do nas Ks. Jarosław Rudy z Ukrainy. Będziemy mogli wesprzeć tamtejszy kościół.
 3. We czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, pamiętajmy o modlitwie za zmarłych organistów i członków chóru parafialnego.
 4. Do 28 listopada codziennie o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
 5. Za tydzień, w Niedzielę Chrystusa Króla, Akcja Katolicka organizuje kiermasz ciast oraz loterię fantową w celu zebrania funduszy na paczki dla dzieci. Zachęcamy do ofiarowania fantów i ciast na ten cel. Ciasta można przynosić do domu parafialnego w sobotę w godzinach otwarcia kancelarii. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w tę inicjatywę.
 6. Dziś Przewodniczki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” organizują kiermasz w celu dofinansowania wyjazdu na pielgrzymkę w wakacje.
 7. Za tydzień przypada wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia S. Nazaretanek. Pamiętajmy na modlitwie o siostrach Nazaretankach pracujących w naszej parafii.
 8. We środę przypada Dzień Pracownika Socjalnego, pamiętajmy o modlitwie w intencji pracowników pomocy społecznej.
 9. Za tydzień pobłogosławimy opłatki i rozpoczynamy roznoszenie ich do domów. Pragniemy, aby razem z opłatkiem, trafił do każdego domu plan rekolekcji adwentowych i plan wizyty duszpasterskiej. Już dziś serdecznie proszę o pomoc. Zebrane przy tej okazji ofiary, przeznaczone będą na remont ogrodzenia domu parafialnego i zakup nowych zamykanych konfesjonałów pod chórem.
 10. Za tydzień odbędzie się zbiórka darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, artykuły papiernicze, odzież. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze. Przypominam że inicjatorka tej akcji to nasza parafianka Pani Ewa Dados.
 11. Od 23 do 27 listopada odbędzie się zbiórka makulatury na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.