Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2018

  1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Akcja Katolicka organizuje w domu parafialnym kiermasz ciast, loterię fantową, oraz zbiera ofiary na paczki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali ciasta oraz fanty, szczególnie hurtowni zabawek Elfi.
  2. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze św. adwentowe o Matce Bożej czyli tzw. roraty będą sprawowane w dni zwykłe o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy dzieci na śniadanie. Osoby chętne do pomocy w zorganizowaniu śniadań w poniedziałki i środy zapraszam do zakrystii.
  3. Dziś błogosławimy opłatki i rozpoczynamy roznoszenie do domów. Serdecznie proszę o pomoc. Osoby upoważnione do roznoszenia opłatków, posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tej okazji ofiary, przeznaczone będą min. na remont ogrodzenia domu parafialnego i zakup nowych zamykanych konfesjonałów pod chórem.
  4. Dziś przypada wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia S. Nazaretanek. Pamiętajmy na modlitwie o siostrach Nazaretankach pracujących w naszej parafii.
  5. Ośrodek nr 1 Teatr organizuje za tydzień kiermasz adwentowy.
  6. W piątek o godz. 9.00 będzie Msza św. celebrowana rzez bpa Józefa Wróbla z okazji 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr VI. Zapraszamy.
  7. W tym tygodniu w sobotę różaniec o 17.15, za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy do dziecięcego koła różańcowego. Spotkanie za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30.
  8. Dziś zbiórka darów w ramach ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zachęcamy do wzięcia udziału.
  9. Podsumowanie gospodarcze roku. Dzięki ofiarom Parafian: została odnowiona i zabezpieczona przed korozją wieża kościoła, w kościele odnowiono 9 drzwi, przeprowadzono remont i strojenie organów, zakupiono 28 nowych ornatów i 8 dalmatyk do kompletu, wypolerowana została posadzka, zakupiono 6 nowych klęczników. W domu parafialnym: przebudowano łazienkę do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyremontowano pomieszczenia biblioteki, archiwum parafii, sali muzycznej, wymieniono 6 drzwi, wypolerowane zostały posadzki na dwóch kondygnacjach. Ponadto wybudowano dziesięć miejsc parkingowych przy studium organistowskim, odnowiono dwa kielichy i kustodium. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Ważniejsze plany na przyszłość to izolacja stropu kościoła, remont ogrodzenia, nowe konfesjonały. Proszę o modlitwę w tej intencji.