Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

  1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Roraty w dni zwykłe o godz. 6.30, przypominamy, że w adwencie druga poranna Msza św. będzie o godz. 7.15. Po roratach – świetlica, seniorzy i wolontariusze – zapraszają dzieci na śniadanie. Dziękuję Wspólnocie Galilea za wykonanie wieńca adwentowego do kościoła, a Pani Agnieszce Łysiak za wieniec do kaplicy. Dzisiaj Świetlica organizuje kiermasz adwentowy, do nabycia są min. lampiony roratnie oraz płyty z pastorałkami z muzyką skomponowana przez Pana Romualda Lipko. Dochód przeznaczony jest na kolonie dla dzieci ze świetlicy.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00, zmiana tajemnic różańcowych. TPKUL zbiera dziś składki od swoich członków. Na Mszy św. o godz. 18.00 Wspólnota Jordan będzie świętowała rocznicę nadania jej imienia.
  3. We czwartek godz. 17.00 Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego.
  4. W piątek spowiedź o 15.30 i o 17.30, Msza św. o godz. 16.00; w zakrystii zapisy się na adorację w nocy z czwartku na piątek.
  5. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy obrazie Matki Bożej wyłożone są deklaracje. Można je dziś zabrać i wypełnione przynieść w sobotę, osoby zadeklarowane będą wpisane do specjalnej księgi. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczysta liturgia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. We środę, czwartek i piątek o godz. 17.15, Rycerstwo Niepokalanej, będzie prowadziło różaniec.
  6. Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem odbędzie się w niedzielę 9 grudnia, po Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców zainteresowanych tym spotkaniem zapraszamy do zakrystii lub kancelarii po bliższe informacje.
  7. Serdecznie proszę o pomoc w roznoszeniu opłatków. Przypominamy, że osoby upoważnione przez parafię posiadają opieczętowany zeszyt oraz ulotki parafialne z planem wizyty duszpasterskiej. Zainteresowanych zapraszam do kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont ogrodzenia domu parafialnego, zakup nowych zamykanych konfesjonałów pod chórem oraz oświetlenie krzyża na wieży kościoła.
  8. Tak jak w latach poprzednich, będzie można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Darczyńców zapraszam do zakrystii lub kancelarii począwszy od przyszłej niedzieli.
  9. Mamy wolne terminy Mszy św.
  10. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece wigilijne Caritas.