Ogłoszenia duszpasterskie 09.12.2018

 1. Dziś II. niedziela adwentu. Zapraszamy na roraty w dni zwykłe o godz. 6.30. Dzieci, po roratach, zapraszamy na śniadanie.
 2. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe pod tytułem Jak iść za Chrystusem dzisiaj?. Poprowadzi je Ks. prof. dr hab. Jan Miczyński prof. KUL, Misjonarz Miłosierdzia, długoletni ociec duchowny w MSD. Plan rekolekcji jest w gablocie, na stronie internetowej i w ulotkach dostarczonych z opłatkami. Zachęcamy do udziału, a szczególnie do skorzystania z sakramentu pokuty, w czasie rekolekcji będzie więcej spowiedników, potem w ostatnich dniach przed świętami będzie coraz trudniej. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00, dzieci spotkają się ze św. Mikołajem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, min. hurtowni Elfi i uczniom SOSW przy ul. Wyścigowej. Dzięki temu członkowie Akcji Katolickiej przygotowali ok. 200 paczek.
 4. Tak jak w latach poprzednich można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Darczyńców zapraszam do zakrystii.
 5. Trwa akcja CaritasWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przed kościołem są do nabycia świece wigilijne. Dziękuję Wspólnocie Galilea za pomoc.
 6. Zachęcamy, aby dzieci za tydzień przyniosły do kościoła figurki Dzieciątka Jezus do szopek w domu. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyście je pobłogosławimy.
 7. Przedświąteczna spowiedź osób starszych i chorych, będzie w sobotę 22 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 8. Dzisiaj Stowarzyszenie Radość Dawania organizuje kiermasz świąteczny na rzecz dzieci z autyzmem, na kiermaszu są do nabycia płyty z pastorałkami z muzyką skomponowaną przez Pana Romualda Lipko, znanego z zespołu Budka Suflera.
 9. Serdecznie prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków. Pozostały jeszcze kilka ulic. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii. Osoby upoważnione przez parafię do roznoszenia opłatków, posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone min. na remont ogrodzenia, zakup nowych zamykanych konfesjonałów oraz oświetlenie krzyża na wieży kościoła. Opłatki można tez odebrać osobiście w zakrystii lub kancelarii.
 10. 14 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ostatnia przed świętami konferencja przedchrzcielna. Są jeszcze wolne terminy Mszy św. zapraszamy zakrystii lub kancelarii.
 11. Za tydzień świetlica działając przy naszej parafii organizuje kiermasz świąteczny.
 12. Dziś zbiórka ofiar do puszki na fundusz: Pomoc Kościołowi na Wschodzie.