Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Główne punkty: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Droga Krzyżowa ulicami parafii w Wielki Piątek o godz. 17.30, po drodze krzyżowej Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejsza liturgia w roku czyli Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Wielka Niedziela – Rezurekcja 6.00, pozostałe Msze św. jak zwykle.
  2. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w czasie Mszy św., w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 6.30 do 9.00 oraz godzinę przed liturgią, w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów.
  3. W Wielki Czwartek będą do nabycia chlebki „Caritas”. Dziewczynki, które pragną sypać kwiaty, oraz chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji rezurekcyjnej, zapraszamy na próbę we środę o godz. 17.00. W zakrystii można się zapisać na czuwanie w ciszy przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
  4. Do niesienia krzyża na drodze krzyżowej w Wielki Piątek, zapraszamy przedstawicieli Akcji Katolickiej, Wspólnot Jordan i Galilea, Legionu Maryi, Rodziny Różańcowej, Domowego Kościoła, Kolejarzy i Rycerstwa Niepokalanej.
  5. Dziękuję Dyrekcji i Nauczycielom LO nr 6, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego i SP nr 1 i nr 40 za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji wielkopostnych dla uczniów tych szkół. Specjalne podziękowania kieruję do rodziców.
  6. Prosimy, aby jeśli to możliwe wszelkie sprawy kancelaryjne związane z chrztem załatwić do środy włącznie. W najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ostatnia przed świętami katecheza przedchrzcielna, zapraszamy rodziców i chrzestnych. W Wielki Piątek po południu i w Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  7. Dziękujemy kapłanom z diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej za pomoc w spowiedzi.
  8. W Wielki Piątek od 21.00 do 24.00 w kościołach śródmieścia odbędzie się Noc Konfesjonałów. Będą to następujące kościoły: katedra, Świętego Ducha, św. Piotra, Niepokalanego Poczęcia NMP, Nawrócenia św. Pawła, Pobrygidkowski.
  9. 1 i 2 maja planowana jest pielgrzymka na trasie: Jasna Góra, Sank. Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, sankt. Św. Jana Pawła II, opactwo benedyktynów w Tyńcu. Nocleg na Jasnej Górze. Wyjazd 1 maja o godz. 5.00. zapisy w domu parafialnym obok kancelarii.
  10. Stowarzyszenie Misericordia organizuje wyjazd w czerwcu wycieczkę do Rumunii. Informacje na stronie parafii, w gablocie oraz w zakrystii.