Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.
 2. Przybyła do nas Pani Teresa Kmieć, siostra zamordowanej na misjach wolontariuszki Heleny Kmieć. Za chwilę posłuchamy krótkiego świadectwa.
 3. Z wielką radością informujemy, że wczoraj w Wąwolnicy Ks. Arcybiskup ustanowił spośród członków naszej Służby Liturgicznej czterech nowych ceremoniarzy, są to: Kamil Gawrzak, Patryk Wójtowicz, Adrian Mateńko, Arkadiusz Tarnowski. Gratulujemy i polecamy modlitwom wiernych nowych ceremoniarzy i całą służbę liturgiczną.
 4. We wtorek o godz. 9.00 zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz dzieci i młodzież na Mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.45 przy krzyżu, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętych o 11.30 i 13.00. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kunickiego, Mickiewicza, Dunikowskiego, Herberta do krzyża na osiedlu. Tam po procesji będzie sprawowana Msza święta. Nabożeństwo czerwcowe będzie w czasie precesji.
 6. Tak jak w latach poprzednich, prosimy Rodzinę Różańcową, Wspólnotę Galilea, chór parafialny i siostry zakonne o przygotowanie ołtarzy w podobny sposób jak w roku ubiegłym. W czwartek o godz. 6.00 będziemy przenosili podesty pod ołtarze. Osoby chętne prosimy o pomoc. Dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię świętą, zapraszamy do udziału w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty jutro o godz. 16.45. Prosimy, aby rodzice zatroszczyli się o kwiaty do sypania. Zachęcamy, aby udekorować domy. Przypominamy też, że najwyższa cześć dla Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie to przyjęcie Go w Komunii świętej. Ofiary zebrane w tę Uroczystość przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II. Przez tydzień, począwszy od piątku, o 17.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 7. Już po raz 17-ty będzie miał miejsce Koncert Chwały w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „W mocy Ducha Świętego”, odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała o godz. 19.30.
 8. W piątek 28 czerwca przypada odpust parafialny. Nabożeństwo w intencji zmarłych będzie sprawowane w czwartek przed odpustem o godz. 16.30. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii.
 9. Za tydzień zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami. Zachęcamy, aby przed wakacjami pomodlić o błogosławieństwo Boże w ruchu drogowym.
 10. Wspólnota Jordan zaprasza dzisiaj po każdej Mszy świętej do górnej sali domu parafialnego na kiermasz ciast połączony z kawiarenką. Można usiąść, porozmawiać przy ciastku i herbacie, napić się zimnej lemoniady albo skosztować waty cukrowej. Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu rekolekcyjnego Wspólnoty Jordan. Rekolekcje odbędą się pod koniec lipca w Kałkowie i są otwarte dla młodych ludzi. Gdyby ktoś chciał spędzić kilka dni w pięknym miejscu z Bogiem i młodzieżą, to o szczegółach można porozmawiać w kawiarence.
 11. Także harcerki z ZHR prowadzą dziś kiermasz ciast jako wsparcie wyjazdu na obóz harcerski.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na leczenie dwuletniej Wiktorii Dyś, chorej na wyjątkowo ciężką i rzadką chorobę. Więcej informacji o Wiktorii można znaleźć na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 13. Przed wejściem do domu parafialnego członkowie wspólnot naszej parafii zbierają podpisy pod dwiema akcjami:
  • „Stop pedofilii” – zakładającej zaostrzenie przepisów karnych za rozpowszechnianie zachowań pedofilskich,
  • apelem przygotowanym przez Tomasza Pituchę – pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. rodziny, wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej, o zablokowanie organizowania tzw. „marszu równości”  środowisk LGBT+ w Lublinie.
 14. Do wtorku trwa zbiórka makulatury na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Kontener jest wystawiony na parkingu przy plebanii.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.