Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019

1. Dzisiaj XXII niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Towarzystwo Przyjaciół KUL zbiera składki członkowskie.
  2. Dzisiaj rozpoczyna roczną praktykę w naszej parafii dn Adam Blicharz. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Pragnę też przypomnieć, że w czasie wakacji dołączyli do nas kapelan szpitala ks. Krzysztof Ciżmiński oraz wikariusz ks. Kalikst Zacharuk.
  3. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św.:
    • dla uczniów SP nr 40 oraz LO nr 6 o godz. 8.00,
    • dla uczniów SP nr 2 o godz. 9.00,
    • dla uczniów SP nr 1 o godz. 10.00.
  4. W czwartek adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o godz. 17.00.
  5. W piątek Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i 17.30. W nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie otwarta kaplica. Osoby chętne do adoracji w nocy prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  6. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
  7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie tornistrów dzieci, które rozpoczynają w tym roku naukę w szkole.
  8. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Kandydaci powinni zgłosić się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu pobrania deklaracji o przystąpieniu do grupy formacyjnej. Wypełnione deklaracje złożą w niedzielę 29 września na Mszy św. o godz. 16.00. Spotkanie z rodzicami kandydatów odbędzie się w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 16.00.
  9. Za tydzień o godz. 11.10, w kościele, pierwsze spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą I. Komunię św.
  10. Chór parafialny zaprasza na pierwszą po wakacjach próbę 6 września o 17.00.
  11. Dzieci ze scholi Boże Nutki zapraszamy na próbę w sobotę o godz. 10.00.
  12. Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy ministrantów i lektorów.
  13. Spotkanie dla osób, które pieszo pielgrzymowały na Jasną Górę, w sobotę 7 września, o godz. 17.30 w parafii św. Jakuba.
  14. Od września Msze św. w środy o godz. 7.00, będą sprawowane w kaplicy św. Antoniego, tak jak to było przed wakacjami.
  15. We wtorek 10 września po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską, w piątek 13 września odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie. Odpowiedzialnych proszę o informacje do parafialnego kalendarium.
  16. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej.
  17. Wczoraj ok. 200 osób z naszego dekanatu pielgrzymowało pieszo do Wąwolnicy. Dziękuję ks. Bogdanowi Staszczukowi za przewodzenie oraz innym osobom zaangażowanym w służby pielgrzymkowe. Wszystkim uczestnikom dziękuję za świadectwo wiary i czci dla Matki Bożej.