Zapraszamy na Kurs Małżeński

Co to jest Kurs Małżeński?

Kurs Małżeński to cykl 8 spotkań dla małżeństw (jak i par pozostających w nieformalnych związkach). Skierowany jest do par, niezależnie od ich stażu, trwających w silnych relacjach, jak i do tych, które zmagają się z trudnościami. Jego celem jest pomoc w budowaniu trwałego i zdrowego małżeństwa. To również szansa na to, żeby dowiedzieć się nowych rzeczy o sobie i współmałżonku.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Nasze małżeństwa można porównać do ogrodu, który, żeby był piękny, kwitł i owocował, potrzebuje pracy ogrodnika. My, jako małżonkowie, też potrzebujemy pracy nad naszą relacją, by ona rozwijała się, kwitła i przynosiła piękne owoce miłości w nas, w naszych dzieciach i pośród nas. I choć czasem jesteśmy bardzo mądrymi ogrodnikami, posiadającymi obszerną wiedzę na temat małżeńskich meandrów, choć wiemy, co jest ważne, jak powinna wyglądać komunikacja, jak rozwiązywać konflikty, jak … i wiele więcej, to nie ocali naszego Ogrodu. Jeśli nie weźmiemy do ręki łopatki, by przekopać różne ugory małżeńskiego życia, jeżeli nie obmyjemy wodą przebaczenia różnych ran naszego małżeńskiego życia, nie odetniemy sekatorem zbędnych gałązek więzi, przyzwyczajeń, wad, jeśli nie wypielęgnujemy szacunkiem, troską, nie poświęcimy czasu na rozmowę, z naszego małżeńskiego Ogrodu zostaną suche badyle, umierające z każdym dniem, by w końcu rozpaść się całkiem.

Takim sposobem na przypomnienie sobie, czym jest i jak troszczyć się o nasze małżeństwo  jest Kurs Małżeński.

W ciągu 8 sesji kursu małżonkowie mogą odkryć praktyczne narzędzia, które pomogą:

 • lepiej poznać i zrozumieć potrzeby współmałżonka
 • efektywnie się komunikować
 • pogłębiać więź poprzez rozwiązywanie konfliktów
 • uzdrowić wzajemne zranienia
 • zrozumieć wpływ wychowania na relację małżeńską
 • rozwinąć intymność seksualną
 • odkryć swoje języki miłości i wiele więcej!

Formuła Kursu Małżeńskiego

 • wyjątkowa atmosfera, porównywana przez wielu do romantycznej randki
 • praktyczny wykład
 • poczęstunek i czas na rozmowę między małżonkami w oparciu o różne ćwiczenia
 • żadnej pracy w grupach

Czas trwania kursu: 29.09 – 17.11. 2019 r.

Godziny: 17.00 – 19.30

Miejsce: Aula Najświętszej Maryi Panny (dom parafialny)

Organizator: Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny

Zapisy: 505 634 949 lub razem.snr@gmail.com

A oto kilka świadectw uczestników:

Anna i Maciej: Kurs małżeński był dla nas wielkim darem. Mogliśmy w miłej, romantycznej atmosferze dokonać remanentu naszego małżeństwa. Otrzymaliśmy konkretną wiedzę, jak polepszyć naszą komunikację, rozwiązywać konflikty, okazywać sobie miłość, budować więź.  Budujące i wiele wnoszące były świadectwa małżeństw, które już uczestniczyły w kursie. Ważnym dla nas elementem kursu było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie zranień. Wielką łaską była również modlitwa Sióstr Nazaretanek, które przez cały czas wspierały nas modlitwą, będąc takimi naszymi Aniołami Stróżami.

Aleksandra i Jarosław: Nasze małżeństwo, z niemal 18-letnim stażem, potrzebowało renowacji. Zmęczeni kołowrotem codziennych spraw, związanych z zaspokajaniem potrzeb trojga dzieci, pracą i rutyną każdego dnia, zatraciliśmy radość z bycia razem, zapomnieliśmy zupełnie o podstawowych kwestiach.

Jednak Opatrzność nie pozwoliła nam tkwić w tym marazmie. W trakcie 8 tygodni trwania kursu małżeńskiego odbyliśmy wspaniałą podróż, wracając pamięcią do romantycznych początków naszej miłości, poprzez trudności w komunikacji, na konieczności przebaczenia i odkrywania swoich indywidualnych języków miłości kończąc.

Ten kurs zmienił naszą optykę. Przypomniał nam o tym, że jesteśmy sobie najbliżsi i dla siebie nawzajem najważniejsi, uzmysłowił, że nie jesteśmy sami, bo nasze małżeństwo jest przymierzem z Bogiem. Mamy świadomość, że to dopiero początek nowej drogi. Jesteśmy jednak przekonani, że o stagnacji w naszej relacji nie może być już mowy. Ufamy, że przygotował dla nas w swej szczodrości piękną przygodę.

Iwona: Dzięki spotkaniom udało się nam lepiej komunikować, zwrócić uwagę na kluczowe kwestie, odważnie spojrzeć na siebie, nasze problemy, odpowiedzieć na istotne pytania. Kurs nie jest cudownym panaceum ani czarodziejskim sposobem na uzdrowienie. Jest przestrzenią, w której w bezpieczny sposób można prawdziwie rozeznawać i poznawać siebie i małżonka. Kurs wspominam jako bardzo wartościowy czas, polecam każdej parze – bez względu na staż czy aktualną kondycję małżeństwa.