Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019

 1. Dziś przybył do nas misjonarz z Kazachstanu, ks. Tadeusz Smereczyński. Po Mszy św. będzie można wesprzeć jego działalność.  
 2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś na Mszę św. o 16.00.
 3. Wspólnota Jordan zaprasza osoby w wieku 16-35 lat do udziału w cyklu spotkań pt. „Szkoła Człowieczeństwa”. Główne tematy to godność, sumienie, emocje, podejmowanie decyzji, odpowiedzialności w świetle wiary i nauczania Kościoła. Celem jest poznanie siebie i Pana Boga przez modlitwę, rozmowę, konferencje i osobistą pracę z podręcznikiem. Pierwsze spotkanie dziś o 19.00 w dolnej sali domu parafialnego. Można dołączyć się w przyszłą niedzielę. Więcej na fanpejdżu wspólnoty na Facebooku. Udział w spotkaniach nie zobowiązuje do stałego uczestnictwa we wspólnocie.
 4. Dziś rozpoczyna się Kurs Małżeński. Jego celem jest pomoc w budowaniu trwałego i zdrowego małżeństwa. Informacje na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii. Prosimy o modlitwę za małżonków i prowadzących. 
 5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. W tym roku cały, miesiąc modlimy się szczególnie w intencji misji. Dzieci zachęcamy, aby przynosiły własnoręcznie wykonane różańce, które umieścimy przy obrazie Matki Bożej. Zachęcamy też do udziału w dziecięcym kole różańcowym. Spotkanie za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30. 
 6. We czwartek adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem różańcowym o 17.00. W piątek Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i 17.30. W nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie otwarta kaplica. Osoby chętne do adoracji w nocy prosimy o zapisywanie się w zakrystii. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 procesja różańcowa.
 8. 7 października rozpoczyna się Kurs Alfa. Zapraszamy osoby poszukujące, pragnące umocnić swą wiarę oraz osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakramentu bierzmowania.
 9. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 10. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
 11. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Marcin Oleszczak, Maria Cybula, Jerzy Durak, Urszula Stacharska, Witold Wójcieski, Laszek Warda, Marta Pulikowska, Kazimiera Zawiślak, Marcin Kulczyński, Maria Gryglewska, Andrzej Grzesiuk, Henryk Kwiatkowski. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.