Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020

1. Dziś I. niedziela wielkiego postu, pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. TPKUL zbiera składki od swoich członków.

2. Dziś o godz. 19.00 rozpoczyna się Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy nieprzerwanej modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy prosić o nawrócenie grzeszników, o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji, o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę przez prowadzenie jednej części różańca. Informacje i zapisy w zakrystii.

3. W tym tygodniu I. piątek miesiąca, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź o 15.30 i o 17.30. Z racji trwającego w tym tygodniu Jerycha Różańcowego nie będzie w czwartek osobnej adoracji Straży Honorowej oraz w sobotę nie będzie osobnego Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym czasie zapraszamy na modlitwę do kaplicy.

4. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 29 marca, poprowadzi je O. Jakub Kopystyński, sercanin z Pliszczyna, Duszpasterz Ruchu Sercańskiej Młodzieży. Program zostanie podany, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

6. W zakrystii prowadzimy zapisy na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego.

7. Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie Misericordia organizuje za tydzień kiermasz rękodzieła. Będzie też możliwość spotkania z pracownikami i rozmowy nt. pomocy, jaką Stowarzyszenie oferuje osobom z zaburzeniami psychicznymi.

8. Jest przygotowywany list do parafian. Planujemy wkładanie listu do kopert w sobotę od godz. 9.00. Zapraszamy osoby chętne do pomocy. Mamy nadzieję, że od przyszłej niedzieli rozpoczniemy roznoszenie listu.

9. Teatr ITP, założony z inicjatywy salezjanina ks. Mariusza Lacha, naszego sąsiada z ul. Pawłowa, wystawi 22 marca o godz. 19.00 w naszym kościele, spektakl: Misterium. Rzecz o śmieci i życiu. Już dziś serdecznie zapraszamy.

10. Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła organizuje 7 marca o godz. 18.30 Męski Różaniec. Zapraszamy mężczyzn.

11. Za tydzień przybędzie do nas ks. Tadeusz Fac z parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie. Będziemy mogli wesprzeć budowę tamtejszego kościoła.