Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021

  1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu, do naszej parafii przybył Ks. Piotr Nowak proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć budowę tamtejszego kościoła.
  2. Dziś o godz. 19.00 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy nieprzerwanej modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy modlić się o ustanie pandemii, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę przez prowadzenie jednej części różańca. Informacje i zapisy w zakrystii.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. 
  4. W tym tygodniu I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i o 17.30. Z racji trwającego w tym tygodniu Jerycha Różańcowego nie będzie w czwartek osobnej adoracji Straży Honorowej oraz w sobotę nie będzie osobnego Nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym czasie zapraszamy na modlitwę do kaplicy.  
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Mece Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: o godz. 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 21 marca, poprowadzi je O. Tomasz Mular CsSR Misjonarz Redemptorysta. Program zostanie podany, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Na stronie parafii jest informacja o rekolekcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które będą emitowane w TVP3.
  7. Jest przygotowywany list do parafian. Planujemy wkładanie listu do kopert w sobotę od godz. 9.00.  Zapraszamy osoby chętne do pomocy. Mamy nadzieję, że od przyszłej niedzieli rozpoczniemy roznoszenie listu.
  8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jadwiga Pastuszak, Władysława Czarnecka, Marek Szymczyk, Anna Goral, Andrzej Krzysiak, Leokadia Zacharzewska, Marek Sławomirski, Helena Tarczyńska, Józef Żak, Tomasz Grzesiak, Danuta Rejnowska, Marian Witek, Zofia Czyżewska, Barbara Komor, Dariusz Wołek, Tomasz Wiśniewski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.