Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

 1. Dzisiaj XXII niedziela zwykła.
 2. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Msze św. w następującym porządku: o godz. 8.00 – SP nr 40 i LO nr 6, o godz. 9.00 – SP nr 1, o godz. 10.00 – SP nr 2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie tornistrów dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole.
 3. Także w środę przypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy na modlitwie o obrońcach naszej Ojczyzny. 
 4. W czwartek adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o godz. 17.00.
 5. W piątek Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i 17.30. W zakrystii prowadzimy zapisy chętnych na nocną adorację przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 6. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Organista Pan Aleksy Zgierski kończy pracę w naszej parafii. Dziękujemy za śpiew, muzykę organową i prowadzenie scholi Boże Nutki oraz za zaangażowanie w działalność parafii. Po Mszy św. Pan Aleksy zaprasza na krótki koncert.
 9. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy w sobotę 4 września, po Mszy o godz. 6.30, z placu przed Archikatedrą. Zapraszamy do udziału. 
 10. Akademia Aktywnego Seniora i Ośrodek Nr 1 „Teatr” zapraszają 5 września po Mszy św. o godz. 10.00 na Kawiarenkę – Międzypokoleniowa wymiana przetworów WEK ZA WEK. W programie: wymiana przetworów i przepisów, degustacja ciast. Zachęcamy do przyniesienia ulubionych przetworów.
 11. Od 1 do 3 września, w godz. 15.30-19.00, w domu parafialnym uprawniona rachmistrzyni będzie pomagać chętnym do udziału w Spisie Powszechnym. 
 12. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stefan Czarnecki, Lech Mika, Anatoliusz Bogusz, Stanisław Wajrak, Marianna Podgórska, Teresa Kasińska, Janina Adryan, Maciej Mierzejewski, Halina Kuś, Teodora Hładyniuk, Zbigniew Szewczyk, Zdzisław Stanisław Rojek, Jadwiga Kurek, Stanisław Kaczyński, Wanda Bereza, Marian Gwiner, Grażyna Kwaśniewska, Wioletta Chaberko, Zofia Misiuk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.