Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021

1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Jutro wspomnienie św. Jana Ewangelisty. We wtorek święto św. Młodzianków.
  3. 31 grudnia, ostatni dzień roku, o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne, o 18.00 Msza św. na zakończenie roku.
  4. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, początek nowego 2022 roku. Msze św. tak jak w niedzielę. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Dziękujemy fundatorom paczek dla ubogich, w tym roku pomoc otrzymało ok. 50 rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali śniadania dla dzieci po roratach. Dziękujemy za ofiary składane przy figurce aniołka, przeznaczone na  Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
  7. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru w piątek 31 grudnia wiernym Archidiecezji Lubelskiej i innym osobom przebywającym na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty.
  8. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tomasz Krzysztof Śliwiński, Barbara Kamińska, Krystyna Sobieszczuk, Andrzej Sielski, Tadeusz Łyś, Leszek Kędzierski, Eugeniusz Rapa, Daniela Czesława Grudzień, Jerzy Kolek, Jadwiga Koput Anna Maciejewska-Szyszka, Grażyna Paszek, Marian Uliczny, Mieczysław Zając, Barbara i Jan Wałach, Jan Budoran. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.

Rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach parafian, którzy nas zaprosili:

Środa 29 XII: ul. Kraszewskiego, Koźmiana, Orzechowskiego, Reymonta, Morsztynów, Ks. Ściegiennego, Kochanowskiego, Nadrzeczna, Oczki, Orzeszkowej, Żeleńskiego, Wałowa, Matejki, Stanisławskiej.

Czwartek 30 XII: ul. Słowackiego, Żeromskiego, Kononowicza, Świętochowskiego, Rejtana, Mickiewicza od mostu do końca ulicy, Chełmońskiego, Moniuszki, Mochnackiego, Wyspiańskiego, Jachowicza, Dziesiąta, Pawłowa, Zemborzycka, Zegadłowicza.

Cały program wizyty jest podany na stronie parafii oraz w gablocie przed kościołem. Msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic będą sprawowane po 16 stycznia. Program zostanie podany.