Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu.
  2. W związku z wojną na Ukrainie przyjmujemy nadal: żywość długoterminową, środki czystości, materiały opatrunkowe, koce, śpiwory, nowe ubrania oraz zgłoszenia miejsc do tymczasowego zamieszkania. Przyjmujemy też oferty wynajmu mieszkań lub domów.
  3. Dziś po Mszy św. o godz.10.00 zapraszamy osoby z Ukrainy oraz osoby, które je goszczą, do domu parafialnego na spotkanie przy kawie i herbacie.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  5. Rozpoczęła się Wielkopostna akcja Caritas. W przedsionku kościoła są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady oraz paschaliki w cenie 7 zł. Dziękuję Grupie Charytatywnej, Akcji Katolickiej i Wspólnocie Galilea za pomoc. W tym roku dochód z akcji przeznaczony jest m.in. dla Ukrainy.
  6. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa: wyjątkowo w najbliższy piątek 25 marca po Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 17.15, dla dzieci o godz. 16.30. Do puszki zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Przy obrazie Matki Bożej wyłożone są deklaracje, które po wypełnieniu można przynieść 25 marca. Osoby zadeklarowane będą wpisane do księgi duchowej adopcji.
  8. Także w tym dniu Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszej parafii o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji np. przez ofiarowanie drogi krzyżowej.
  9. Siostra Gracjana zaprasza do udziału w scholi liturgicznej. Pierwsze spotkanie dla osób chętnych we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
  10. Od jutra do środy planujemy zbiórkę makulatury na rzecz Ukrainy.
  11. Za tydzień przybędzie do nas O. Alexey Mitsinskiy MIC z Kazachstanu. Po Mszy św. będzie można wesprzeć tamtejszy Kościół.
  12. 3 kwietnia rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, poprowadzi je Ks. Krzysztof Podstawka – proboszcz parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassati, dyrektor Radia Plus Lublin. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Program jest na stronie parafii i w liście do parafian. Dziękuję wszystkim, którzy dostarczyli je do parafian. Pozostały jeszcze fragmenty ulic: Nowy Świat, Wyścigowej. Osoby chętne do roznoszenia zapraszamy do zakrystii.
  13. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 25 marca. Zapisy na stronie edk.lublin.pl.
  14. Przypominamy, że w nocy z 26 na 27 marca jest zmiana czasu na letni.