Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023

1. Dziś VII niedziela zwykła.
  2. Dziś o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Można jeszcze podać swoje intencje.
  3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  4. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wszystkie osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, oraz dla dzieci o godz. 16.30. W gablocie przed kościołem jest propozycja programu prowadzenia drogi krzyżowej.
  6. Od 1 marca planujemy Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy modlić się o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę. Informacje i zapisy w zakrystii.
  7. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Wschodni.
  8. Za tydzień przybędzie do nas ks. Daniel Kułakowski z parafii w Bałcie na Ukrainie. Będziemy mogli wesprzeć działalność tamtejszej parafii.
  9. Na plakacie są informacje o dniu otwartych drzwi w Szkole podstawowej nr 2.
  10. Parafia św. Jana Pawła II w Lublinie organizuje w maju pielgrzymkę do Włoch. Informacje na plakacie.