Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Do naszej parafii przybyły Siostry Obliczanki. Za chwilę  posłuchamy krótkiej prezentacji. Po Mszy św. będzie można spotkać się z Siostrami.
  3. Dziś o godz. 17.00 Teatr ITP zaprasza na przedstawienie pt. „Misterium. Rzecz o śmierci i życiu”. Wstęp wolny.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: o godz. 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Został przygotowany list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Serdecznie proszę o pomoc w rozniesieniu listów do skrzynek pocztowych parafian. Pozostały jeszcze następujące ulice: Skośna, Piaskowa, Pawia, Chłodna, Łazienkowska, Zaciszna, Śliska, Dąbrowska, Reymonta, Stanisławskiej, Szańcowa, Morsztynów, Krańcowa, Nowy Świat od 36B do 40D, Skrzynicka, Sokolniki, Robotnicza, Wyścigowa. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 26 marca, poprowadzi je ks. Czesław Bloch, sercanin. Program jest w liście i na stronie parafii. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  7. We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do domu parafialnego mężczyzn na film Odważni.
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały.
  9. W ubiegłą środę zakończyło się Jerycho Różańcowe. Siedem dni i nocy modliliśmy się szczególnie o pokój. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to duchowe dzieło.
  10. Za tydzień rozpocznie się wielkopostna akcja Caritas. Będą do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki.