Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Rozpoczęliśmy rekolekcje, które prowadzi ks. Czesław Bloch, sercanin. Program jest w liście do parafian, na telebimie i na stronie parafii. Zapraszamy do słuchania słowa Bożego oraz do spowiedzi. Od jutra spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary, które w środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty. Msze św. o godz. 10.00 są transmitowane.
  3. Są do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki Caritas. Dziękuję Grupie Charytatywnej i Wspólnocie Galilea za pomoc.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza na kawiarenkę i warsztaty wielkanocne, a przez całą niedzielę na kiermasz palm. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pielgrzymkę dzieci ze świetlicy.
  5. Przed świętami chcemy pomóc potrzebującym. Można przynieść gotową paczkę lub wpłacić ofiarę na konto parafialne. Informacje w zakrystii i na stronie parafii.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Mszę św. o godz. 11.30 rozpoczniemy procesją z palmami. W zakrystii i w kancelarii prowadzimy zapisy chorych na spowiedź wielkanocną. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. W sobotę o godz. 17.00 będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dziecięcego kółka różańcowego, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Tydzień temu do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. dołączył Pan Piotr Rudzki. Gratulujemy.
  10. Dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu SP nr 1, 2 i 40, LO nr 6 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji dla tych szkół.
  11. Dziękujemy parafianom, którzy sadzili kwiaty przy figurze Matki Bożej.
  12. W sobotę o godz. 9.00 będziemy montować ciemnicę i grób Pański. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
  13. W piątek ostatnia przed świętami konferencja przedchrzcielna.
  14. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza 31 marca o godz. 18.00 na drogę krzyżową na Majdanku.
  15. Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów przy kościele pw. MB Królowej Polski ogłasza nabór. Zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00 obejmują m.in.: wsparcie psychologiczne i pracownika socjalnego, gimnastykę, wycieczki. Jest możliwość skorzystania z obiadów. Informacje: 539 867 636.
  16. W ostatnim miesiącu odeszli do wieczności: Emil Golec, Adam Mastalerz, Zbigniew Wołoszyn, Teresa Momot, Anna Zechner-Wasiuk, Adam Rybacki, Maria Klimkowska, Leszek Żamajtis, Andrzej Libera, Aniela Król, Maria Teresa Dub, Piotr Toniak, Zbigniew Franczak, Teresa Kołodziej-Adaszyńska, Władysław Rutkowski, Barbara Dzyr-Wrońska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.