Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla, święto Akcji Katolickiej. Parafialny odział AK zabiera dziś ofiary do puszki na fundusz charytatywno – duszpasterski.
 2. We czwartek godz. 17.00 Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego. W zakrystii można zapisać się na adorację w nocy z czwartku na piątek. W piątek Msze św. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i o 17.30. W sobotę różaniec o godz. 17.00.
 3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty będą sprawowane w dni powszednie o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy dzieci na śniadania. We wtorki i czwartki przygotowuje je Ośrodek nr. 1 Teatr, w środy i piątki seniorzy. Poszukujemy chętnych do przygotowania śniadań w poniedziałki.
 5. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 10 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr. Jarosław Przytuła. Plan rekolekcji jest na stronie internetowej i na ulotkach. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 6. Dziś rozpoczynamy roznoszenie pobłogosławionych opłatków do domów. Osoby upoważnione do roznoszenia posiadają ulotki z planem wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Serdecznie proszę o pomoc. Osoby chętne zapraszamy po Mszy św. do kancelarii. Zebrane przy tej okazji ofiary, przeznaczone będą na zakup nowych konfesjonałów.
 7. Ofiary, które za tydzień złożymy na tacę, przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne. 
 8. Podsumowanie gospodarcze. W tym roku dzięki ofiarom Parafian: w kościele zakupiono 26 ławek i poduszek oraz nowe gaśnice, wypolerowano posadzkę, wyprano poduszki do 30 ławek, w kaplicy spowiedzi: odnowiono tynki, zakupiono obraz Jezusa Miłosiernego i relikwiarium. Wokół kościoła: zasadzono ok. 200 roślin ozdobnych, ustawiono nową tablicę na nekrologi, odnowiono pomnik kolejarski: położono granitową okładzinę i kostkę, wypiaskowano i pomalowano ołtarz. W domu parafialnym: wyprano tapicerkę 100 krzesełek, wymieniono 10 drzwi, zakupiono komputer i program do kancelarii. Przy studium organistowskim: ustawiono nowy dębowy krzyż, odnowiono ogrodzenie. Ponadto finansowane są przejazdy autobusem parafialnym. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami umożliwili te inwestycje serdecznie dziękuję.
 9. Są jeszcze 4 wolne miejsca na kurs dla małżonków. Jest też jeszcze 10 miejsc na pielgrzymkę na Maltę. Szczegóły na stronie parafii.
 10. W tym miesiącu z naszej parafii odeszli do wieczności: Maria Jakubik, Janina Buszewicz, Zdzisław Buchwald, Marta Brych, Józef Kuszneruk, Piotr Bil, Stanisława Małek, Zofia Wyszogrodzka, Zbigniew Karabin, Halina Pruchniewicz, Mieczysław Miernicki, Mirosław Łaba, Leszek Gralewski, Marcin Dul, Halina Plewko. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.
 11. Niepubliczne Przedszkole im. Świętego Józefa w Lublinie „Nasze skarby” zaprasza do udziału w konkursie rodzinnym na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Szopki należy dostarczyć do siedziby przedszkola przy ulicy Zemborzyckiej 70a do 11 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia podczas mszy świętej o godz. 11.30. Regulamin dostępny na stronie przedszkola na Facebooku. Zachęcamy do udziału. Przedszkole informuje także, że przez cały rok szkolny prowadzone są zapisy do grup 3,4,5 i 6-latków.
 12. Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” organizuje uliczną zbiórkę darów w wielu miejscowościach naszej archidiecezji. Odbędzie się ona w sobotę 2 grudnia, w wigilię pierwszej niedzieli adwentu, w godz. 10.00-15.00. Wolontariusze pod znakiem uśmiechniętego słoneczka nie przyjmują pieniędzy, ale zbierają jedynie dary rzeczowe: żywność długoterminową, środki czystości, artykuły papiernicze, książki, zabawki, ciepłe ubrania i wszystko inne, co jest potrzebne dzieciom, rodzinom i osobom samotnym nie tylko z Polski, ale również i tym uciekającym przed wojną w Ukrainie. Akcja odbywa się pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy oraz abpa Stanisława Budzika.