Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2023

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Panie Hanna Rzążewska, Elżbieta Florek i Iwona Wyszyńska wykonały wieńce adwentowe do kościoła i kaplicy. Dziękujemy. Roraty będą sprawowane codziennie, oprócz niedzieli, o godz. 6.30. Po roratach nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy po roratach na śniadanie. Dziękuję pracownikom i wolontariuszom ze świetlicy, seniorom oraz innym osobom za przygotowanie śniadań.
 2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 10 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Jarosław Przytuła, proboszcz Par. pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim. Plan rekolekcji jest na stronie internetowej i na ulotkach. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 3. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego.
 4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00 będzie wyjątkowe nabożeństwo – chór parafialny i alumni Seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaśpiewają Akatyst ku czci NMP. Jest to piękny hymn ze starożytnej liturgii wschodniej.
 5. 8 grudnia zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy obrazie Matki Bożej wyłożone są deklaracje, które po wypełnieniu można przynieść w piątek. Osoby zadeklarowane będą wpisane do specjalnej księgi. Na Mszy św. o godz. 18.00 duchowa adopcja odbędzie się w sposób uroczysty. We wtorek, środę i czwartek o godz. 17.15 Rycerstwo Niepokalanej będzie prowadziło różaniec.
 6. Trwa roznoszenie opłatków do domów. Osoby upoważnione do roznoszenia posiadają ulotki z planem wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tym ofiary przeznaczone będą na zakup nowych konfesjonałów. Serdecznie proszę o pomoc w roznoszeniu opłatków. Osoby chętne do pomocy zapraszam po Mszy św. do kancelarii. Opłatki można też otrzymać w kancelarii i zakrystii.
 7. Tak jak w latach poprzednich, można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Można to zrobić dostarczając gotową paczkę albo wpłacając ofiarę na konto parafii z podaniem numeru rodziny, dla której jest przeznaczona. Szczegółowe informacje dla darczyńców są na stronie parafii oraz u ks. Rafała.
 8. Dziś w przedsionku kościoła, a w ciągu tygodnia w kancelarii, są do nabycia świece wigilijne Caritas. Dziękuję Wspólnocie Galilea i grupie charytatywnej za pomoc w ich rozprowadzaniu.
 9. 9 grudnia godz. 20.00 w kinie Bajka odbędzie się projekcja filmu Oblicze Jezusa. Cena biletu 16 zł. Film gorąco poleca s. Gracjana.
 10. Katolickie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych zaprasza 10 grudnia o godz. 15.30 do Kościoła Rektoralnego św. Judy Tadeusza na wykład Pięć języków miłości, który wygłosi prof. KUL dr hab. Urszula Dudziak.
 11. 9 i 10 grudnia w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.