Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Rozpoczęliśmy rekolekcje. Prowadzi je ks. dr Jarosław Przytuła, proboszcz Par. pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim. Rekolekcje są transmitowane na kanale parafialnym. Spowiedź: dziś w czasie Mszy św., od jutra do środy pół godziny przed Mszą św. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Ofiary, które w środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla O. Rekolekcjonisty.
 2. Zapraszamy na roraty w dni zwykłe o godz. 6.30. Po roratach nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Dziękujemy fundatorce figur św. Józefa i św. Franciszka. Dziękujemy parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej za ufundowanie części śniadań dla dzieci. W tym tygodniu Pan Andrzej Maziarz usunął zaspy śniegowe. Dziękujemy.
 3. Można ufundować paczkę świąteczną dla uboższej rodziny. Informacje dla darczyńców są na stronie parafii oraz u ks. Rafała.
 4. Zachęcamy dzieci, aby za tydzień przyniosły figurki Dzieciatka Jezus przeznaczone do szopek w domu. Na Mszy św. o godz. 11.30 będą pobłogosławione.  Wtedy też będzie ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą szopkę, organizowanego przez Przedszkole im. Św. Józefa. Szczegóły konkursu na stronie przedszkola.
 5. Trwa roznoszenie opłatków do domów. Osoby upoważnione do roznoszenia posiadają ulotki z planem wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tym ofiary przeznaczone będą na zakup nowych konfesjonałów do kaplicy spowiedzi. Serdecznie prosimy o pomoc w roznoszeniu. Osoby chętne do pomocy zapraszamy po Mszy św. do kancelarii. Opłatki można też otrzymać w kancelarii i zakrystii.
 6. Przedświąteczna spowiedź osób starszych i chorych będzie w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 7.  Z powodów zdrowotnych ks. Kalikst Zacharuk, dotychczas proboszcz w Nadrybiu, wraca do naszej parafii na stanowisko wikariusza.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
 9. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas. Dziękuję Wspólnocie Galilea, Legionowi Maryi oraz Grupie Charytatywnej za pomoc w ich rozprowadzaniu.
 10. Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego będzie sprawowana od 16 grudnia o godz. 17.40.
 11. W sobotę 16 grudnia od godz. 8.00 planujemy montaż szopki i choinek. Osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do zakrystii.
 12. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.