Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że do tej uroczystości mamy czas na przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej.
 4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40 przyjmą I Komunię Świętą. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie parafian.
 5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 będzie mała niespodzianka dla wszystkich mam, a po Mszy św. Świetlica zaprasza na kawiarenkę w domu parafialnym.
 6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa ks. Bogdana Kalinowskiego i ks. Piotra Kota. Serdecznie zapraszamy.
 7. Za tydzień harcerki organizują kiermasz ciast jako dofinansowanie obozu.
 8. Wczoraj w Sanktuarium Świętej Rodziny zostali ustanowieni nowi lektorzy: Karol Majdański, Krzysztof Kwiatkowski, Mateusz Skublewski, Kacper Jaskowiak, Franciszek Klamut i Tytus Wójtowicz. Gratulujemy.
 9. W niedzielę 2 czerwca rozpoczniemy misje parafialne. Program misji jest w liście dostarczonym parafianom oraz na stronie parafii. Zapraszamy do udziału. Programy są do wzięcia w zakrystii.
 10. Informacje gospodarcze. Zakończono malowanie tynkowanych powierzchni elewacji kościoła. Zakupione zostały nowe chodniki do kościoła i kaplicy adoracji. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych zaprasza 26 maja o godz. 19.00 do kościoła św. Judy Tadeusza na film o aborcji w Polsce pt. „Miało nie żyć”.
 12. Dziś zbiórka ofiar do puszek na II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej, który odbędzie się 23 czerwca w Wąwolnicy.

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia! 26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie pośród piękna zabytkowego parku będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem. Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania w dziedzinie troski o życie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz na Hospicjum Małego Księcia. Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny. Do zobaczenia!

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

Lublin, dnia 16 maja 2024 r.