Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 Ośrodek nr 1 Teatr z okazji Dnia Matki zaprasza na kawiarenkę w domu parafialnym. 
  3. Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa ks. Bogdana Kalinowskiego i ks. Piotra Kota. Już teraz składamy najlepsze życzenia i gratulacje.
  4. Dziś harcerki z ZHR prowadza kiermasz ciast w celu dofinasowania kosztów obozu.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.30 przy krzyżu, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kunickiego, Mickiewicza, Dunikowskiego, Herberta do krzyża na osiedlu. Tam, po procesji, będzie sprawowana Msza św. Nabożeństwo majowe będzie w czasie procesji. Zachęcamy, aby Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie uczcić przez przyjęcie Go w Komunii Świętej. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II. Przez tydzień, począwszy od piątku, o 17.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy Rodzinę Różańcową, Wspólnotę Galilea, Chór Parafialny i Siostry Misjonarki Świętej Rodziny o przygotowanie wystroju ołtarzy. We czwartek o godz. 6.00 będziemy przewozili ołtarze. Osoby chętne do pomocy zapraszamy, aby zgłosić swój udział w zakrystii. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty będzie jutro o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w procesji osoby posiadające stroje ludowe.
  6. W piątek Święto Nawiedzenia NMP.
  7. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci NMP połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  8. W niedzielę 2 czerwca rozpoczniemy misje parafialne. Program misji znajduje się w liście do parafian, na stronie parafii oraz w gablocie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych połączona z nauką misyjną. 
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adela Miazek, Dariusz Grzegorczyk, Robert Wójcicki, Ryszard Adach, Barbara Wojciechowska, Wojciech Ciepiel, Joanna Torchała, Tadeusz Flak, Barbara Kuźma, Krystyna Stoma, Janina Dziedzic. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.