Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024

  1. Rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Program jest dostępny w liście, na plakatach i na stronie parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału. Misje prowadzą księża sercanie: Czesław Bloch i Piotr Chmielecki. Serdecznie witamy w naszej parafii. Ofiary, jakie złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Misjonarzy.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Siostrze Gracjanie, Panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rodzinie Różańcowej, dzieciom, harcerzom z ZHR, Kolejarzom, Wspólnocie Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, Chórowi, ceremoniarzowi Panu Marcinowi Magierskiemu oraz kapłanom. Transport ołtarzy zapewnili Panowie: Marcin Magierski, Zbigniew Hawryło, Krzysztof i Filip Szydłowscy, Jakub Woszczyński, Franciszek Legiedź, Zenon Tomaszewski, Józef Ożóg, Adrian Kuśmierz, Paweł Dzięcioł, Piotr i Franciszek Rudzcy, Konrad Pawlak, Piotr Kwiatosz, Vitali Hulko, Paweł Kwiatkowski. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
  3. W tym tygodniu realizujemy program misyjny. W dni robocze Msze św. będą o godz. 6.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Nieco inny program będzie w piątek i w sobotę. Księża Misjonarze będą przypominać program na bieżąco.
  4. W oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30. We czwartek zakończenie oktawy, procesja i poświęcenie wianków będą po Mszy św. o godz. 18.00. W zakrystii prowadzimy zapisy na adoracje w nocy z czwartku na piątek.  
  5. W piątek opust parafialny – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z naukami misyjnymi o godz. 6.30, 11.30, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2 będzie świętować swoje 100-lecie. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o godz. 18.00. W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu o godz. 16.30. będzie nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii.