Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024

  1. Dziś X niedziela zwykła. Kończymy misje parafialne. Dziękujemy Bogu za ten czas łaski. Do spotkania z Bogiem prowadzili nas księża sercanie: Czesław Bloch i Piotr Chmielecki. Serdecznie dziękujemy. Dziękuję także wszystkim, którzy współpracowali z Misjonarzami. Kapłanom: Bogdanowi, Tomaszowi, Kalikstowi, Rafałowi, Krzysztofowi, Piotrowi i Tomaszowi. Księżom gościom: Maciejowi Staszakowi i Łukaszowi Wasiowi. Dziękuję Panu Kazimierzowi i Panu Marcinowi. Organistom: S. Gracjanie, Pani Janie, Pani Elżbiecie i Panu Janowi, służbie liturgicznej, Paniom gospodyniom. Wszystkim dziękuję za modlitwę w intencji misji oraz za gorliwy udział.
  2. W piątek ks. abp Stanisław Budzik poświecił obraz Jezusa Miłosiernego w kaplicy spowiedzi. Nie każdy wie, że pierwszy taki obraz powstał w Wilnie w 1934 roku, w tym samym roku co nasza parafia. Odnowiona kaplica i obraz to pamiątka tegorocznego jubileuszu. W niedalekiej przyszłości umieścimy w kaplicy relikwie wybitnych spowiedników: bł. ks. Michała Sopoćki oraz bł. o. Honorata Koźmińskiego. Także w piątek nasza parafia otrzymała od prezydenta miasta Lublin medal Zasłużony dla miasta Lublin.
  3. Zachęcamy do obejrzenia makiety naszego dawnego kościoła, umieszczonej w pobliżu figury Matki Bożej. Przy ołtarzu św. Katarzyny można obejrzeć wystawę prac konkursowych „Parafia oczami dziecka”. Dziękuję katechetom: Pani Joannie Toruń i Panu Karolowi Morawskiemu za zorganizowanie konkursu.
  4. W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można uczcić relikwie św. Antoniego. Także w czwartek o godz. 17.00 różaniec fatimski połączony z nabożeństwem czerwcowym.
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 na terenie Przedszkola nr 3 odbędzie się Festyn Parafialny, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez Wspólnoty Galilea i Jordan.
  6. Za tydzień, na progu sezonu urlopowego, zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami, aby pomodlić się o błogosławieństwo Boże w ruchu drogowym.
  7. Przedszkole Nasze Skarby im. Św. Józefa, przy ul. Zemborzyckiej 70a, prowadzi zapisy dzieci w wieku 3-6 lat na rok szkolny 2024/2025. Od września przy przedszkolu powstanie żłobek. Prowadzona jest rezerwacja miejsc. Informacje: 575 388 804.
  8. Na plakacie jest informacja o festynie w Parafii pw. św. Jana Pawła II.

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywać ją będziemy w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”. 

W parafiach archidiecezji istnieje wiele wspólnot, bractw męskich oraz ruchów zrzeszających mężczyzn. Myślę również o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, ale także o niezrzeszonych w żadnych wspólnotach, ruchach czy stowarzyszeniach.  Zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami.

Ufam, że spotkanie przy Sercu Matki pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom, odkryć wartość ich powołania i misji, tak ważnych w dzisiejszym świecie i w Kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach i dekanatach grup pielgrzymkowych.

Niech pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem na drodze życiowego powołania. Niech mężczyźni naszej archidiecezji, wpatrzeni we wzór Świętego Józefa, który ojcowskim sercem, Patris corde, ukochał Jezusa, Maryję i Kościół, wzrastają w wierze i miłości, służąc rodzinie, Kościołowi i Ojczyźnie.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

Lublin,  Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 31 maja 2024 r.