Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024

 1. Dziś XI niedziela zwykła.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 na terenie Przedszkola nr 3 odbędzie się Festyn Parafialny. Dziękuję Dyrekcji Przedszkola za użyczenie terenu oraz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo za trud organizacyjny. Zapraszamy.
 3. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Prosimy kierowców, aby na znak, że czekają na poświęcenie, stanęli przy swoich pojazdach. 
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez Wspólnoty Galilea i Jordan.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa, można jeszcze podać swoje intencje.  
 6. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza w dniach 21-25 sierpnia na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Informacje https://smal.lublin.pl. Jest możliwość dofinansowania wyjazdu. Osoby chętne prosimy i kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 7. Ksiądz Arcybiskup zaprasza 23 czerwca do Wąwolnicy na Archidiecezjalny Dzień Rodzin. Więcej na stronie www.swietorodzin.pl.
 8. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy.
 9. Decyzją ks. Arcybiskupa, z dniem 1 lipca, ks. Rafał Furtak został przeniesiony z urzędu wikariusza naszej parafii na urząd wikariusza parafii pw. NMP Królowej Polski w Jastkowie. Dziękujemy serdecznie za 11 lat pracy, szczególnie za trud prowadzenia pieszych pielgrzymek i opiekę nad Legionem Maryi. Dalszą pracę ks. Rafała polecamy modlitwom parafian.
 10. Za tydzień przybędzie do nas z Ukrainy ks. Mateusz Godek. Będzie można wesprzeć tamtejszy Kościół.
 11. W sobotę 29 czerwca organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów w Leśniowie i na Jasnej Górze. Zapisy i informacje w zakrystii i kancelarii.
 12. W dniach od 30 lipca do 9 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie na Festiwal Młodych. Informacje i zapisy w kancelarii i u ks. Bogdana.
 13. Przedszkole Nasze Skarby im. Św. Józefa, przy ul. Zemborzyckiej 70a, prowadzi zapisy na nowy rok szkolny. Od września przy przedszkolu powstanie żłobek. Informacje: 575 388 804.

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium. Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec. Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu!

Z modlitwą i błogosławieństwem     

Wasz biskup Stanisław