Dziś przypada 100 – lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na przedstawienie patriotyczne przygotowane przez Przedszkole nr 3. O godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, o 15.30 w domu parafialnym będzie wystawiona Balladyna Juliusza Słowackiego przygotowana przez Ośrodek Nr 1 Teatr. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego.- Trwa modlitwa za zmarłych, codziennie o godz. 17.15. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
- Za tydzień przybędzie do nas Ks. Jarosław Rudy z Ukrainy. Będziemy mogli wesprzeć tamtejszy kościół.
- Za tydzień Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Jordan i Galilea.
- W parafii obywają się bezpłatne korepetycje z matematyki, biologii, chemii i historii. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej. Kontakt pod nr tel. 509 613 503 po godz. 18.00.
- Wspólnota Galilea zaprasza na Wieczorek dla Małżeństw w sobotę 17 listopada o godz. 17.00 w Restauracji Oranżeria przy ul. Ciepłowniczej 3A. Informacje na plakacie przy wejściu.
- 26 listopada Akcja Katolicka będzie prowadzić loterię fantową z przeznaczeniem dochodu na paczki dla dzieci. Fanty na loterię można przynosić do kancelarii.
- Teatru Piosenki zaprasza na koncert „Civis Christi. Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” 18 listopada o godz. 18:00 w Centrum Konferencyjnym Caritas przy Al. Unii Lubelskiej 15. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w Kasie CK.
- Za tydzień Przewodniczki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” organizują kiermasz w celu dofinansowania wyjazdu na pielgrzymkę w wakacje.
Autor: ks. Waldemar Sądecki
Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018
- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, Towarzystwo Przyjaciół KUL zbiera składki od swoich członków. Po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic dziecięcego kola różańcowego.
- Za tydzień przypada 100 – lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej parafii uczcimy ten jubileusz w bardzo bogaty sposób. We czwartek 8 listopada o godz. 16.00 Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W sobotę 10 listopada będzie czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Czuwanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 następnie będzie odmawiane cztery części różańca. Czuwanie zakończymy apelem Jasnogórskim. W niedzielę 11 listopada o godz. 13. 00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na przedstawienie patriotyczne przygotowane przez Przedszkole nr 3, o 15.30 w domu parafialnym odbędzie się Biesiada Patriotyczna przygotowana przez Ośrodek Nr 1 Teatr. W ramach tego wydarzenia będzie wystawiona Balladyna Juliusza Słowackiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie koncert w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Zachęcamy gorąco, aby 11 listopada wywiesić na swoim domu flagę państwową
- Zakończyliśmy miesiąc październik, dziękuję wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę różańcową.
- Trwa modlitwa za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć datę odczytania.
- 25 listopada Akcja Katolicka będzie prowadzić loterię fantową z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci. Fanty na loterię można przynosić do kancelarii.
- Ofiary, które złożymy za tydzień na tacę, będą przeznaczone na budownictwo sakralne.
Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018
- Dziś przybył do nas ks. Grzegorz Kolasa proboszcz parafii w Borowicy. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć remont tamtejszego kościoła.
- We czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. tak jak w niedzielę.
- W piątek 2 listopada Dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 16.00 i 18.00, po ostatniej Mszy św. będzie nabożeństwo żałobne.
- W tym tygodniu: we czwartek Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z różańcem za zmarłych o 17.00, w piątek – spowiedź w czasie Mszy św. oraz od 15.30 i od 17.30, Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem za zmarłych o godz. 17.15. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy, w nocy z pierwszego czwartku na pierwszy piątek miesiąca.
- Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
- Od 1 do 8 listopada, jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego codziennie dla jednego zmarłego, po pobożnym nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych oraz spełnieniu zwykłych warunków tj.: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Św.
- Od 1 do 28 listopada o godz. 17.15 będziemy wspólnie modlić się za zmarłych. Daty modlitwy zostały podane w listach, prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy. Kartki można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
- Na tablicy ogłoszeń jest informacja o spotkaniu z Lechem Dokowiczem inicjatorem akcji Różaniec do granic.
Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018
- Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom za dekorację misyjną. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieło Rozkrzewiana Wiary.
- Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały, przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan. Serdecznie zapraszamy.
- Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II., w parafii pod tym wezwaniem odpust parafialny.
- Środowisko Borowiczan – Sybiraków zaprasza w piątek o godz. 10.00 na Mszę św. w intencji zmarłych i żyjących żołnierzy AK, BCh, NSZ – więźniów łagrów NKWD i ich rodzin.
- Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 14 kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów. W przyszłą niedzielę będzie zamiana czasu z letniego na zimowy.
- Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły trud roznoszenia listu do domów. zostało jeszcze kilka ulic. Zapraszam do zakrystii.
- Za tydzień przybędzie do nas ks. Grzegorz Kolasa proboszcz najmniejszej parafii w naszej diecezji będziemy mogli wesprzeć remont tamtejszego kościoła.
- Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informację o Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej, o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę oraz o akcji świątecznej pomocy Polakom na wschodzie.
- Niedługo będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy, że z wiary w życie wieczne, wynika troska o naszych bliskich zmarłych. Podstawowy wyraz tej wiary to ofiarowane za nich Msze św. Druga forma pomocy to modlitwa. Tak jak to zostało podane w liście dostarczonym do domów, za naszych zmarłych będziemy modlić się od 1 do 28 listopada o godz. 17.15. Daty modlitwy zostały podane na odwrocie listu. W związku z tym prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy. Kartki można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Jeśli ktoś nie otrzymał listu, prosimy o informacje na ten temat, postaramy się, aby w przyszłości nikogo nie pominąć. Kartki wypominkowe i listy są dostępne w zakrystii. Trzecia forma pomocy, to odpusty czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie, będzie można uzyskać dla naszych zmarłych, min. w dniach od 1 do 8 listopada przez spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie w poszczególnych dniach cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych, modlitwa w intencjach papieża.
Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018
- Dzisiaj Dzień Papieski. Znakiem naszej wdzięczności za osobę św. Jana Pawła II jest Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, który możemy zasilić ofiarą wrzuconą do puszki. Po Mszy św. o godz. 11.30 Akademia Aktywnego Seniora i Ośrodek nr 1 Teatr zapraszają na Międzypokoleniową Kawiarenkę Papieską.
- Dzisiaj kiermasz na rzecz misji w Ruandzie.
- Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.
- We czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, główne uroczystości w Archikatedrze o godz. 19.00.
- W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały. Serdecznie zapraszamy.
- Trwa nabór dzieci klas od III do VIII do Ośrodka nr 1 „Teatr”, czyli świetlicy. Zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.00.
- Serdecznie zapraszamy na spektakl „Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego w wykonaniu Grupy Teatralnej działającej przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, który odbędzie się 28.10.2018 o godz. 17.00 w Teatrze Andersena. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie.
- Składam serdeczne podziękowanie osobom, które pomagały w przygotowaniu listu do parafin. Prosimy o pomoc w roznoszenia do domów. List jest do odebrania po Mszy św. w kancelarii.
- Ofiary, które złożymy za tydzień na tacę przeznaczone będą na misje.
- Indywidualne ofiary złożone w ostatnim czasie na potrzeby parafii: pięć ofiar po 1000zł, dwie po 400zł, dwie po 300zł, dwie po 200zł, jedna 150, dwie po 100zł. Bóg zapałać wszystkim ofiarodawcom. Zakończyliśmy remont organów, wieży kościelnej. Obecnie kończymy remont biblioteki i sali chóru. W tym roku planujemy jeszcze termoizolację stropu kościoła. Przypominamy, że są nowe miejsca parkingowe przy studium organistowskim.