Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019

 1. Dzisiaj V. niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, poprowadzi je Ks. dr Wojciech Mleczko CR ojciec duchowny WSD Zmartwychwstańców w Krakowie. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.
 2. Program rekolekcji jest w liście do parafian i na stronie internetowej. Listy z programem są do wzięcia przy bocznych ołtarzach. Zapraszamy do słuchania słowa bożego oraz do spowiedzi w czasie rekolekcji. Od jutra kapłani będą czekać w konfesjonałach pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary, które w środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty.
 3. Dziś o godz. 19.00 kończymy Jerycho Różańcowe. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział. Ufamy, że ta gorliwa modlitwa wyda obfite owoce. Pamiętamy słowa Jezusa: A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Łk 18,7.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, Towarzystwo Przyjaciół KUL zbiera składki. Poszukujemy chętnych dzieci do dziecięcego koła różańcowego. Informacje i zapisy dziś po Mszy św. o godz. 11.30.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Mszę św. o godz. 11.30 rozpoczniemy powitaniem Jezusa, który przyjedzie na osiołku i procesją dzieci z palmami.
 6. Niedziela Palmowa przeżywana jest jako Światowy Dzień Młodzieży. W programie: w piątek 12 kwietnia godz. 18.00 droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, w niedzielę 14 kwietnia spotkanie ewangelizacyjne o godz. 13.00 na KUL-u, procesja do Archikatedry i Msza św. o godz. 15.30 pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Budzika.
 7. Za tydzień o godz. 17.00 rozpoczyna się druga seria katechez przedmałżeńskich. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy narzeczonych.
 8. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje w dniach od 12 do 14 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica.
 9. W zakrystii i w kancelarii prowadzimy zapisy chorych na spowiedź wielkanocną. Osoby, które chcą przygotować na święta paczki dla potrzebujących, zapraszamy do zakrystii. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Dzisiaj świetlica organizuje kiermasz palm. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na pielgrzymkę dzieci ze świetlicy.
 11. Wczoraj został zamontowany nowy krzyż na wieży, planujemy oświetlić go w Wielki Piątek. W zakrystii oferta pielgrzymek do Grecji i na Syberię.
 12. Odnawiana jest strona parafii. Gdyby były problemy z odnalezieniem treści na stronie, prosimy korzystać z wyszukiwarki.