PIELGRZYMKA NA MALTĘ ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

Uwaga: aktualnie wszystkie miejsca zajęte. Prowadzimy zapisy tylko na listę rezerwową.

Termin: 26.04-4.05.2024, koszt: 2200 Zł + 530 Euro

BIURO PIELGRZYMKOWE PIOTR – TRAVEL Miedzyrzec Podlaski

1 DZIEŃ (26.04) Zbiórka na lotnisku w Warszawie (przy informacji godz. 3.30 – na odlotach). Odprawa lotniskowa – wylot  do Frankfurtu o godz. 6.25, wylot na Maltę o godz. 9.15. Po przylocie na Maltę transfer do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja. Msza św. o 17.00 St. Pauls Chappel. Nocleg.

2 DZIEŃ (27.04) VALETTA, VITTORIOSA. Po śniadaniu – wyjazd z hotelu do VALLETTY. Zwiedzanie miasta, Ogrody Barracca, Konkatedra Św. Jana gdzie można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św. W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza. Po opuszczeniu Valetty przejedziemy w stronę Wielkiego Portu do Trzech Miast. Alternatywnie można przepłynąć tradycyjnymi łodziami na drugą stronę. Przejedziemy przez Cospicua do VITTORIOSY, gdzie udamy się na spacer pięknymi uliczkami, w cieniu zabytkowych budowli i kościołów. Miasto to nazywane w średniowieczu Birgu było dla Joannitow bazą po przybyciu na wyspy w 1530 roku. Widok na miasto Sengla i Wielki Port. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ (28.04) MOSTA, MDINA i RABAT. Po śniadaniu udamy się do MOSTA, MDINA i RABAT, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami. Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zobaczymy katedrę Św. Piotra i Pawła. (Widok z zewnątrz) Przejedziemy do RABATU, gdzie odwiedzimy kościół dominikańskim, słynący z wizerunku „Płaczącej Madonny”. Przejdziemy do centralnej części miasta gdzie znajduje się kościół Św. Pawła. W kaplicy Św. Publiusza będzie się Msza św. Po Mszy zwiedzimy Grotę, znajdującą się pod murami kościoła w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Na koniec wizyta w MOŚCIE, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie. Przejazd na Golden Bay, relaks kąpiel, powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ (29.04): COMINO – BŁĘKITNA LAGUNA. Śniadanie. Rejs na Comino i Błękitną Lagunę. Na wyspie znajduje się jedna z głównych atrakcji turystycznych Malty – Błękitna Laguna – możliwość plażowania i kąpieli. W godzinach rannych lub popołudniowych Msza św. w kościele Maksymiliana Kolbe. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ (30.04): WYSPA GOZO: TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI. Po śniadaniu  wyjazd z hotelu. W kolejności odpłynięcie promem z Cirkewwa na wyspę GOZO. Gozo jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. Odwiedzimy kościół TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo), gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. (Faklutatywnie 20 minutowy rejs pośród skał/jaskiń – ok 5 euro).  Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, gdzie z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ (01.05) Północna i środkowa Malta: Śniadanie. Przejazd do Melliehy. Msza św. W  SANKTUARUYM W MELLIEHA, Popeye Village. Wypoczynek na plaży w Mellieha. Przejedziemy na klify DINGLI – najwyżej położonego punktu na Malcie (250 m.n.p.m). Ta Qali, Ogrody San Anton, Następnie przejazd do SLIEMY gdzie statkiem udamy się w 90 minutowy rejs po naturalnych portach Marsamxet i Grand Harbour, którego linia brzegowa pełna jest małych zatoczek, co czyni go jednym z najpiękniejszych portów w Europie. Ten rejs to również gratka dla amatorów fotografii, będą oni mieli niezwykłą okazję do sfotografowania fortyfikacji od strony morza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ  (02.05) HAGAR QIM, BLUE GROTTO, MARSAXLOKK: Po śniadaniu pojedziemy do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią, wzdłuż malowniczych klifów można przepłynąć do “błękitnej groty“ (Blue Grotto). Kolejny etap wycieczki to najbardziej rozbudowane i złożone świątynie Hagar Qim jednej z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty. Następnie największa na Malcie wioska rybacka Marsaxlokk z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu gdzie znajduje się wiele kawiarenek i restauracji, Powrót do St Pauls, rejs na wyspę Św. Pawła i msza polowa na wyspie u stóp świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja  i nocleg.

8 DZIEŃ (03.05) Po śniadaniu – czas wolny na wypoczynek  – zagospodarowanie czasu wolnego we własnym  zakresie. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ (04.05) Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot  Malta -Frankfurt – Warszawa. Przylot do kraju godz. 13.40

Codziennie uczestniczymy we Mszy św. Program będzie zrealizowany w całości – kolejność może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.

Istnieje możliwość zorganizowania przejazdu autokarem z Lublina do Warszawy.

Cena zawiera:

•          przelot na trasie Warszawa – Malta – Warszawa,

•          8 noclegów w hotelach  pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

•          7 śniadań i 8 obiadokolacji wg programu,

•          opiekę pilota i duszpasterza

•          bagaż rejestrowany do 23 kg oraz bagaż podręczny do 8 kg.

Cena nie zawiera: kosztów przejazdu autokarem z Lublina do Warszawy, ceny biletów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, parkingi, opłaty drogowe, winiety, płynięcie promem i innych kosztów realizacji programu – 120 euro

Zapisując się  na  listę  należy podać do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy oraz przelać na nr konta bankowego Biura kwotę  500 zł tytułem zadatku Pełną kwotę w złotówkach należy dokonać 2 miesiąc przed wyjazdem. Opłaty w Euro dokonujemy po przylocie na Malcie.

Faktury wystawiamy do 7 dni po zakończeniu usługi. Przyjmujemy zamówienia na wyjazdy grupowe i organizowane przez parafie.

Informacje i zapisy: kancelaria parafialna lub bezpośrednio w biurze PIOTR – TRAVEL:

21-560 Międzyrzec Podlaski ul. Brzeska 23

tel: 083/ 371 68 31, 600 301 704 (9.00–17.00)

kom.:  604 464 878 (8.00-22.00), 604 464 877

E- mail:  biuro@piotrtravel.pl     www.piotrtravel.pl

Nr konta:  P.H.U.”PIOTREX” Eksport-Import, Piotr Łosicki ul. Brzeska 23, 21-560 Międzyrzec Podl.

PKO BP    PLN: 41 1020 1260 0000 0202 0053 9171 SERDECZNIE ZAPRASZAMY